hillary clinton

Hillary Clinton: Kryptowaluty mogą destabilizować państwa

Kryptowaluty

Amerykańska polityk i była kandydatka Demokratów na prezydenta – Hillary Clinton – ostrzegła, że wzrost popularności bitcoina i alternatywnych monet może mieć negatywny wpływ na światową gospodarkę.

Krypto jest niebezpieczne

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych w latach 1993-2001 jako żona prezydenta Billa Clintona – Hillary Clinton – nie wydaje się zafascynowana cyfrowymi aktywami i ich implementacją w globalnej sieci finansowej. Podczas niedawnego panelu dyskusyjnego na Bloomberg New Economy Forum w Singapurze, stwierdziła, że dzisiejszy świat stoi przed nowymi wyzwaniami: dezinformacją, sztuczną inteligencją i kryptowalutami.

Według niej, aktywa cyfrowe przyciągnęły uwagę opinii publicznej ze względu na ich “interesującą i nieco egzotyczną” naturę. Stanowią one jednak zagrożenie dla amerykańskiego dolara. Clinton poszła nawet dalej, twierdząc, że ich przyjęcie może zdestabilizować całe państwa:

Jeszcze jednym obszarem, na który mam nadzieję, że państwa narodowe zaczną zwracać większą uwagę, jest wzrost znaczenia kryptowalut – ponieważ to, co wygląda na bardzo interesujący i nieco egzotyczny wysiłek, aby dosłownie wydobywać nowe monety w celu handlu nimi, ma potencjał podważenia walut, podważenia roli dolara jako waluty rezerwowej, destabilizacji narodów, być może zaczynając od małych, ale idąc znacznie dalej.

Hillary Clinton była demokratycznym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki w wyborach prezydenckich w 2016 roku. W trakcie kampanii prowadziła w niemal każdym stanie, a niektórzy eksperci przewidywali jej zdecydowane zwycięstwo. Jednak w miarę zbliżania się wyborów, zmniejszyła się jej przewaga. Ostatecznie to Donald Trump – przedstawiciel Partii Republikańskiej – został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Trump również nie jest fanem kryptowalut

Mówiąc o byłym przywódcy USA, warto zauważyć, że jego opinia jest podobna do tej, którą podziela Clinton.

W czerwcu tego roku Trump nazwał bitcoina “oszustwem”, ponieważ nie podobało mu się, jak konkuruje on z amerykańskim dolarem. Według niego, narodowa waluta USA powinna zachować swoją hegemonię:

Bitcoin wydaje się po prostu oszustwem… Nie podoba mi się to, ponieważ jest to kolejna waluta konkurująca z dolarem… Chcę, aby dolar był walutą świata, to jest to, co zawsze mówiłem.

Kilka miesięcy później powtórzył podwójnie swoje negatywne stanowisko, mówiąc, że inwestowanie w kryptowaluty to “potencjalna katastrofa”. Trump po raz kolejny opiniował, że bitcoin może zaszkodzić amerykańskiemu dolarowi nakłaniając regulatorów do wprowadzenia odpowiednich przepisów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Destabilizacja dolar Hillary Clinton kryptowaluty Trump

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.