za
Mysa Finance wygrywa konkurs start-up'ów

Polski projekt Mysa Finance wygrał konkurs start-upów podczas AIBC Summit na Malcie

Polski projekt Mysa Finance zdobył pierwszą nagrodę w konkursie start-up’ów podczas tegorocznej konferencji AIBC Summit, która odbywała się w dniach 16-18.11 na Malcie. Zespół został wybrany spośród 500 zgłoszonych projektów. Mysa otrzymała nagrodę finansową i została doceniona w środowisku inwestorów.

Mysa Finance wygrywa konkurs AIBC Summit

Stokenizowane nieruchomości

Mysa Finance to firma działająca na rynku nieruchomości. Jej celem jest ułatwieniem konsumentom dostępu do wynajmu lub kupna domów i mieszkań. Projekt wykorzystuje zdecentralizowane finanse (DeFi) do tokenizowania nieruchomości.

Zależy nam na usunięciu barier wejścia. Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu kupić lub wynająć dom dla siebie i rodziny, czy też myślisz o zainwestowaniu w jedną z najstarszych form zarządzania majątkiem – chcemy Ci w tym pomóc.

– tak o swojej misji piszą na oficjalnej stronie członkowie zespołu.

Projekt w pierwszym etapie swoich działań przeprowadził w pełni legalną tokenizację nieruchomości – zgodną z wytycznymi prawa UE. Firma z Poznania zamierza niedługo zaprezentować szerszej społeczności nowe narzędzia inwestycyjne, oparte na technologii blockchain i sztucznej inteligencji. Projekt przygotował również swój token.

Mysa jest odpowiedzialna za stworzenie wielu bezpłatnych i łatwych do zrozumienia dla przeciętnego konsumenta treści na temat tego, jak działa rynek nieruchomości. Swoją wiedzę i doświadczenie udostępnia odbiorcom za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej oraz w kanałach social media.

Rozwijamy i sprzedajemy produkty i usługi, głównie dla zwykłych ludzi (tj. niedużych korporacji/instytucji), które pomagają im kupować, sprzedawać, wynajmować lub inwestować w nieruchomości.

– czytamy na oficjalnej stronie projektu.

Kto tworzy zespół Mysa Finance?

Poznański start-up składa się ze specjalistów od lat działających na rynkach IT, blockchain i nieruchomości.

Joanna Kinastowska – założycielka firmy Mysa, jest certyfikowanym rzeczoznawcą majątkowym w UE. Od ponad 10 lat prowadzi własną działalność rzeczoznawczą i cieszy się zaufaniem największych banków w Europie przy wycenach wielomilionowych nieruchomości i przedsiębiorstw komercyjnych.

Kasia Suszyńska – współzałożycielka Mysy, ma doktorat z ekonomii i pasję do sprawiedliwego budownictwa. Jest doradcą oraz członkiem wielu spółdzielni mieszkaniowych. Współpracuje z naukowcami w Holandii i Kanadzie przy projektach badawczych dotyczących sprawiedliwego budownictwa i zrównoważonego rozwoju.

Anna Szelągowska – jest profesorem i wykłada na SGH w Warszawie. W przeszłości była ekspertem Prezydenta RP. Ma na koncie liczne publikacje z zakresu finansów i bankowości w nieruchomościach. Wśród jej zainteresowań naukowych są także metody detekcji wyłudzeń finansowych oraz funkcjonowanie podmiotów w obszarze parabankowości.

Maciej Komosiński – jest pracownikiem naukowym na wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Osoba zarządzająca w Mysie technologią AI, profesor i badacz. Poświęca dużo czasu na studiowanie algorytmów, symulacji oraz informatyki.

Wojtek Kinastowski – programista oraz kryptograf. Studiował kryptografię oraz informatykę na dwóch poznańskich uczelniach: Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Politechnice Poznańskiej. Przez lata pracował jako architekt systemów przy dużych projektach komercyjnych, gdzie obok developmentu oprogramowania zajmował się także audytami bezpieczeństwa i testami penetracyjnymi.

Marcin Rzetecki – jest Konsultantem Technicznym Blockchain i współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Blockchain. Organizator największych spotkań poświęconych tej tematyce w Polsce. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w krajowej i międzynarodowej branży IT. Jako prelegent uczestniczył w wielu konferencjach poświęconych blockchainowi w Zurychu, Berlinie, Lublanie, Bukareszcie, Warszawie i Poznaniu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności