za

Twórcy gier wideo są mocno zainteresowani blockchainem

2021-11-14
Blockchain
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Według niedawnego badania większość twórców gier wideo ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii jest zainteresowanych technologią blockchain i NFT.

Gry wideo i blockchain

Ankieta przeprowadzona przez firmę programistyczną Stratis ujawniła, że ​​aż 58% amerykańskich i brytyjskich twórców gier wideo włączyło technologię blockchain do swoich przedsięwzięć. 47% zintegrowało NFT ze swoimi grami.

W sondażu wzięło udział 197 twórców gier wideo z USA i Wielkiej Brytanii. Oprócz tych, którzy już korzystają z technologii blockchain i NFT, pozostali uczestnicy również są otwarci na te technologie. Aż 72% stwierdziło, że rozważyłoby ich wykorzystanie do tworzenia nowych gier. 56% zamierza to zrobić w przyszłym roku.

Na pytanie, czy uważają, że technologia blockchain stanie się powszechna w grach wideo w ciągu najbliższych 24 miesięcy, 64% uczestników badania odpowiedziało „tak”. Według 61% deweloperów blockchain pozwala na innowacyjną i ciekawszą rozgrywkę dla graczy. 55% stwierdziło, że łańcuch bloków zapewnia graczom nową wartość.

Warto zauważyć, że 46% deweloperów interesuje się zyskującym na popularności modelem biznesowym Play-to-Earn. Jean-Philippe Vergne, profesor nadzwyczajny w UCL School of Management, ​​skomentował wyniki badania:

Blockchain szybko staje się podstawowym elementem konstrukcyjnym gier online. To, co umożliwia nam blockchain jest niezwykle atrakcyjne — gracze mogą teraz zarabiać na kryptowalutach podczas grania i handlować cyfrowymi dobrami zarówno w grach, jak i poza nimi.

Z kolei Chris Trew, dyrektor generalny Stratis, przewiduje, że rozwój gier typu „play-to-earn” będzie następował głównie w gospodarkach wschodzących, gdzie zarobienie nawet paru dolarów dziennie na graniu może być ciekawym sposobem na biznes.

gry wideo blockchain

Play-to-Earn

Play-to-Earn to model biznesowy, w którym użytkownicy mogą brać udział w grze i jednocześnie zdobywać cenne zasoby.

Główną ideą Play-to-Earn jest nagradzanie użytkowników za branie udziału w grach. Uczestnicząc w określonej rozgrywce, gracze tworzą wartość dla innych gamerów w całym ekosystemie i dla twórców. Potem otrzymują oni nagrodę w postaci potencjalnie cennych aktywów w grze, którymi może być np. pewien rodzaj kryptowaluty.

Niektóre z najbardziej znanych przykładów takich gier to Axie Infinity, Decentraland i The Sandbox.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 722,19 USD-3,45%
Ethereum logo
EthereumETH
3823,60 USD-2,81%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,79 USD-1,84%
Solana logo
SolanaSOL
166,84 USD-2,61%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3825,43 USD-2,73%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,02%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,78%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,45 USD0,11%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,51%