Donald Trump: „Kryptowaluty są katastrofą”

Kryptowaluty trump bitcoin

We wtorek były prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump udzielił wywiadu dla Fox Business. Został w nim zapytany o swoje […]

bitbay zonda

We wtorek były prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump udzielił wywiadu dla Fox Business. Został w nim zapytany o swoje poglądy na temat kondycji Wall Street, postępów obecnej administracji oraz potencjału bitcoina (BTC) i ogólnie rynku kryptowalut. W odpowiedzi na to ostatnie pytanie, były prezydent stwierdził:

Lubię walutę Stanów Zjednoczonych, ale myślę, że inne są potencjalnie katastrofą, która czeka, aby się wydarzyć. One [kryptowaluty] mogą być fałszywe. Kto wie, czym one są? Z pewnością są czymś, o czym ludzie nie wiedzą zbyt wiele.

Trump mówił również o ochronie suwerenności dolara amerykańskiego, jako o priorytecie. Według niego jest to ważniejsze niż korzyści, które mogą zaoferować kryptowaluty i technologia blockchain.

Pomimo tych niezbyt przychylnych komentarzy byłej głowy USA, ceny kryptowalut nie uległy większym zmianom. Bitcoin zanotował spadek o 0,5% w ciągu doby, ether (ETH) wzrósł o 3,4%, a trzecie w kolejności aktywo – Cardano (ADA) stracił 0,1%.

joe biden btc

Biden ma bardziej przychylne stanowisko

W przeciwieństwie do Trumpa, obecny prezydent USA, Joe Biden pozornie przyjął bardziej przychylne stanowisko wobec sektora kryptowalut. Mimo tego nadal zachowuje ostrożność

Na początku tego roku Biden mianował Gary’ego Genslera, byłego przewodniczącego Commodity Futures Trading Commission (CFTF), na nowego szefa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Gensler jak dotąd przyjął surowe podejście regulacyjne. Próbuje on znaleźć równowagę pomiędzy wspieraniem innowacji a ochroną inwestorów.

Na początku tego miesiąca Gensler wyraził przekonanie, że rynek potrzebuje „dodatkowych organów, które zapobiegną sytuacjom, w których transakcje, produkty i platformy znajdą się w szczelinach regulacyjnych”. Wspomniał również o potrzebie „zwiększenia zasobów w celu ochrony inwestorów w tym rozwijającym się i niestabilnym sektorze”.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
biden bitoin btc Donald Trump FOX News Gary Gensler

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.