za

Kurs bitcoina znowu rośnie. Korekta i po korekcie?

1,5% dla maluszka

Kurs bitcoina znów rośnie. I nie, nie spadł i tym razem do 15 000 USD.

Kurs bitcoina rośnie

Ku rozczarowaniu tych, którzy czekają na bitcoina za 15 000 USD, kurs kryptowaluty znów rośnie. Za nami dość płytka korekta.

Obecnie jeden bitcoin kosztuje 41 641 USD, co przekłada się na skok kursu o 4% od wczoraj i niemal tę samą cenę, co 7 dni temu.

Wystarczyło tak niewielkie odbicie, by na rynku znów zapanowała chciwość. Indeks strachu i chciwości bitcoina wynosi 55.

Ether także drożeje, choć na razie dopiero się rozpędza. 1 ETH kosztuje 2255 USD, co oznacza wzrost od wczoraj o 2%. W skali tygodnia inwestorzy Ethereum są nadal na minusie (-9%). Może stąd też ich neutralne podejście do inwestycji w ETH.

Już po korekcie?

Czy więc już po korekcie? Możliwe, że tak. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie będziemy nadal doznawali tego typu większych czy mniejszych wstrząsów. Gdy hossa się rozwinie, możemy widzieć na wykresie nawet 30-procentowe spadki, które jednak nie będą – co ważne – przekreślały dalszych wzrostów. Warto o tym pamiętać, by nie wyprzedać się na tym rynku zbyt wcześnie.

Pod kątem fundamentów wszystko wygląda dobrze. Na rynku funkcjonują już ETF-y bitcoina, możliwe, że w maju amerykański regulator zatwierdzi wnioski o powstanie funduszy ETH. Z kolei w kwietniu w sieci bitcoina zajdzie halving, który sprawi, że na rynku będzie pojawiało się o 50% mniej BTC niż obecnie. Wspomniany ether już teraz jest deflacyjną walutą (z powodu przejścia na algorytm Proof-of-Stake).

Jak widać powyżej, dwie najważniejsze kryptowaluty będą miały mocne fundamenty do wzrostów, wynikające do tego z podstawowego prawa ekonomii – popytu i podaży.

Popyt na obie kryptowaluty może wzrosnąć zaś m.in. ze spodziewanych obniżek stóp proc. w USA. Kolejne posiedzenie Fedu już w przyszłym tygodniu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności