za

Kurs bitcoina przebił 18 000 USD

Nexo Earn Aplikacja

Kurs bitcoina nadal rośnie. Przebił poziom 18 000 USD. Z kolei cena ETH obecnie walczy o przełamanie 1400 USD.

Kurs bitcoina powyżej 18 000 USD

Cena bitcoina nadal rośnie. Obecnie znajduje się na poziomie aż 18 127 USD. Przekłada się to na skok ceny o 4% w skali doby i 7,7% w ciągu tygodnia.

Jeszcze lepiej radzi sobie ether. Za 1 ETH na giełdach płaci się już ok. 1400 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin cena wzrosła o ok. 5%, zaś w skali 7 dni o aż 11,7%.

Wszystko powyższe przekłada się na nastroje.

Bitcoin Fear and Greed Index wynosi już 30, co jednak nadal oznacza strach inwestorów. Warto jednak dodać, że badanie wykonano kilka godzin temu przy cenie 17 931 USD.

O wiele ciekawiej sytuacja wygląda na rynku etheru. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 55, co oznacza już “chciwość” inwestorów. Jeszcze niedawno indeks wskazywał “strach” i “neutralność”.

Rakieta powoli startuje?

Czy oznacza to, że wracamy do stałych wzrostów? Ostrzegamy przed takim, zbytnim optymizmem.

Kluczowe będzie przebicie dopiero 20 000 USD na wykresie bitcoina. To bowiem poziom ATH z bańki z 2017 r.

Intrygujące są jednak dane płynące z rynku etheru. W czasie, gdy bitcoin pogłębiał niedawno swój dołek na wykresie, kryptowaluta sieci Ethereum nie zrobiła tego samego. Do tego, jak widać, obecnie drożeje o wiele szybciej niż BTC. Nastroje inwestorów także są na tej części rynku  lepsze niż w przypadku bitcoina.

Czy więc realne jest zastąpienie bitcoina przez ether jako kryptowaluty o największej kapitalizacji rynkowej? Mateusz Kara, CEO Ari10, widzi taką możliwość.

“(…) kryptowaluta sieci Ethereum może stać się nowym „przewodnikiem stada”. Stoi za nią bardziej wszechstronna technologia, która jest fundamentem nowej branży – DeFi, inteligentnych kontraktów czy NFT – która, jak wielu wskazuje, jest rewolucją na miarę Internetu z końca lat 90. Sercem nadal pozostaję jednak przy Bitcoinie”, twierdzi.

Więcej prognoz dot. rynku kryptowalut przeczytacie tutaj. O opinię zapytaliśmy członków naszej redakcji i Arkadiusza Jóźwiaka z Comparic.pl.

Kurs bitcoina możecie śledzić w tym miejscu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności