za
ubs mt. gox

Kurs bitcoina ponownie nie przebił na trwałe 25 000 USD

Kurs bitcoina wczoraj ok. godz. 16:00 dawał nadzieję na trwałe przebicie poziomu 25 000 USD. Niestety ponownie się nie udało.

Kurs bitcoina walczy o 25 000 USD

Kurs głównej kryptowaluty znalazł się w trudnym miejscu. Nie może trwale przebić poziomu 25 000 USD. Wczoraj ok. godz. 16:00 ponownie zaczął mocno rosnąć. W efekcie 1 BTC przez krótki czas kosztowało trochę ponad 25 000 USD, zaś 1 ether więcej niż 1700 USD. Ostateczny efekt? Kolejna korekta.

Dziś jeden bitcoin kosztuje ok. 24 450 USD. Oznacza to spadek o ok. 1% w skali doby, ale też wzrost o 12% w ciągu 7 dni.

Nastroje nadal są jednak dobre. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 58, co przekłada się na chciwość (badanie wykonano ok. 8 godzin temu przy nieco niższej cenie).

Z kolei za jeden ether należy zapłacić 1691 USD, co oznacza spadek ceny o ok. 0,5% w skali 24 h i wzrost o 11,25% w ciągu tygodnia.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi 59, co także oznacza chciwość.

Dodajmy, że warto notować takie poziomy jak 25 000 USD. Dlaczego? Skoro kurs ma problem go trwale przebić, w przyszłości będzie on mocnym wsparciem. Przebicie tego pułapu przy obecnej sytuacji rynkowej i makroekonomicznej wydaje się zaś kwestią czasu.

Kurs bitcoina 25 000

Kiedy zacznie się hossa?

Kiedy zaś na dobre rozpocznie się hossa? Niektórzy sądzą, że jesteśmy w jej pierwszym etapie.

Cameron Winklevoss, współzałożyciel giełdy Gemini, jest zdania, że wiele zależy jednak teraz od Chin. W swoim wczorajszym tweecie napisał, że nowa hossa “rozpocznie się na Wschodzie”. Już sam ten fakt ma być, jego zdaniem, “upokarzającym przypomnieniem, że kryptowaluty to globalna klasa aktywów i że Zachód, a właściwie Stany Zjednoczone, zawsze miał tylko dwie opcje: przyjąć je lub zostać w tyle”. Podkreślił, że rozwoju tego rynku nie da się już zatrzymać.

Winklevoss ma rację. Patrząc na niektóre dane widzimy, że adopcja rośnie np. w takich krajach jak: Wietnam, Filipiny, Indie, Pakistan, Tajlandia, Nepal i Indonezja. Rozwój widać też w USA, ale tam tłamsi go m.in. SEC, który to organ tylko w ostatnich tygodniach uderzył w Krakena czy Paxos. Widząc to, blockchainowe firmy mogą zacząć uciekać z USA, co stanie się ze stratą dla tego państwa.

Gracy Chen, dyrektor zarządzająca chińskiego Bitget, wskazuje też, że przynajmniej jej firma stawia na “przyspieszoną, powszechną adopcję blockchaina”. Kluczem do tego mają być innowacje z zakresu doświadczeń użytkownika.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności