
Kurs bitcoina ponownie nie przebił na trwałe 25 000 USD
Kurs bitcoina wczoraj ok. godz. 16:00 dawał nadzieję na trwałe przebicie poziomu 25 000 USD. Niestety ponownie się nie udało.
Kurs bitcoina walczy o 25 000 USD
Kurs głównej kryptowaluty znalazł się w trudnym miejscu. Nie może trwale przebić poziomu 25 000 USD. Wczoraj ok. godz. 16:00 ponownie zaczął mocno rosnąć. W efekcie 1 BTC przez krótki czas kosztowało trochę ponad 25 000 USD, zaś 1 ether więcej niż 1700 USD. Ostateczny efekt? Kolejna korekta.
Dziś jeden bitcoin kosztuje ok. 24 450 USD. Oznacza to spadek o ok. 1% w skali doby, ale też wzrost o 12% w ciągu 7 dni.
Nastroje nadal są jednak dobre. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 58, co przekłada się na chciwość (badanie wykonano ok. 8 godzin temu przy nieco niższej cenie).
Bitcoin Fear and Greed Index is 58 – Greed
Current price: $24,341 pic.twitter.com/jqEEr9XRtj— Bitcoin Fear and Greed Index (@BitcoinFear) February 20, 2023
Z kolei za jeden ether należy zapłacić 1691 USD, co oznacza spadek ceny o ok. 0,5% w skali 24 h i wzrost o 11,25% w ciągu tygodnia.
Ethereum Fear and Greed Index wynosi 59, co także oznacza chciwość.
Ethereum Fear and Greed Index is 59 – Greed
Current price: $1,681https://t.co/J5FAmY6zv8https://t.co/qKi4lK6IB4 pic.twitter.com/2XGFUazMVV— Ethereum Fear and Greed Index (@EthereumFear) February 20, 2023
Dodajmy, że warto notować takie poziomy jak 25 000 USD. Dlaczego? Skoro kurs ma problem go trwale przebić, w przyszłości będzie on mocnym wsparciem. Przebicie tego pułapu przy obecnej sytuacji rynkowej i makroekonomicznej wydaje się zaś kwestią czasu.
Kiedy zacznie się hossa?
Kiedy zaś na dobre rozpocznie się hossa? Niektórzy sądzą, że jesteśmy w jej pierwszym etapie.
Cameron Winklevoss, współzałożyciel giełdy Gemini, jest zdania, że wiele zależy jednak teraz od Chin. W swoim wczorajszym tweecie napisał, że nowa hossa “rozpocznie się na Wschodzie”. Już sam ten fakt ma być, jego zdaniem, “upokarzającym przypomnieniem, że kryptowaluty to globalna klasa aktywów i że Zachód, a właściwie Stany Zjednoczone, zawsze miał tylko dwie opcje: przyjąć je lub zostać w tyle”. Podkreślił, że rozwoju tego rynku nie da się już zatrzymać.
My working thesis atm is that the next bull run is going to start in the East. It will be a humbling reminder that crypto is a global asset class and that the West, really the US, always only ever had two options: embrace it or be left behind. It can't be stopped. That we know.
— Cameron Winklevoss (@cameron) February 19, 2023
Winklevoss ma rację. Patrząc na niektóre dane widzimy, że adopcja rośnie np. w takich krajach jak: Wietnam, Filipiny, Indie, Pakistan, Tajlandia, Nepal i Indonezja. Rozwój widać też w USA, ale tam tłamsi go m.in. SEC, który to organ tylko w ostatnich tygodniach uderzył w Krakena czy Paxos. Widząc to, blockchainowe firmy mogą zacząć uciekać z USA, co stanie się ze stratą dla tego państwa.
Gracy Chen, dyrektor zarządzająca chińskiego Bitget, wskazuje też, że przynajmniej jej firma stawia na “przyspieszoną, powszechną adopcję blockchaina”. Kluczem do tego mają być innowacje z zakresu doświadczeń użytkownika.
The key to accelerating the widespread adoption of blockchain?
Innovation in user experience / user interfaces
— Gracy Chen (@GracyBitget) February 14, 2023
Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.