Kurs Bitcoina powróci w okolice 20 tys. USD jeszcze w tym roku – twierdzi Mike Novogratz

Bitcoin Bitcoin w mediach Kurs Bitcoin Świat

Kurs Bitcoina zalicza obecnie korektę po niedawnych mocnych wzrostach, które niektórzy określili już nawet mianem mini-bańki. W momencie pisania tych […]

Kurs Bitcoina zalicza obecnie korektę po niedawnych mocnych wzrostach, które niektórzy określili już nawet mianem mini-bańki. W momencie pisania tych słów 1 BTC kosztuje 9 825 USD. Mike Novogratz jest jednak pewien, że jeszcze w tym roku zobaczymy na wykresie cenę 20 000 USD. Swoją prognozę przedstawił w rozmowie z Bloomberg TV.

Mike Novogratz, szef banku inwestycyjnego Galaxy Digital, pozostaje bardzo optymistycznie nastawiony do rynku kryptowalut.

Konsolidacja

Teraz inwestor uważa, że czeka nas jeszcze konsolidacja, nie wyklucza jednak jeszcze spadku do 8 500 USD.

„Mam nadzieję, że [kurs Bitcoina] tam nie dotrze, ale gdyby tak się stało, nie zdziwiłoby mnie to. A potem myślę, że te instytucje, które znów się podekscytowały, może pod koniec roku – miejmy nadzieję, że wcześniej – wypchną nas z tego zakresu i wrócimy do dawnych szczytów w wysokości 20 000 dolarów”

-uważa.

Niedawno uważał, że BTC będzie poruszał się w kanale pomiędzy 10 000 a 14 000 USD. Dziś wiemy, że cena kryptowaluty spadła poniżej tej dolnej granicy.

Kurs Bitcoina w oczach giełdowego byka

Weiss Ratings kurs bitcoinaNowa wypowiedź Novogratza jest potwierdzeniem jego słów z początku lipca:

„Myślę, że nie sprzedam następnym razem [BTC], gdy będziemy blisko 14 000 dolarów. Sądzę, że następnym razem, kiedy tam dotrzemy, będzie bliżej do 20 000 USD […] Nie spodziewam się, że stanie się to w ciągu najbliższych kilku tygodni, nie spodziewam się tego do połowy lub do końca czwartego kwartału.”

Niedawno wypowiedział się też na temat altcoinów. Uważa, że bańka na nich jest jeszcze przed nami. Przewiduje, że np. Ethereum za ponad 2 lata będzie mogło zaprezentować już swoją technologię w pełni i pochwalić się realną adopcją. To da fundamenty do wielkiej hossy.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
altcoiny altcoiny kurs kurs bitcoin kurs bitcoina Mike Novogratz Mike Novogratz btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.