Kurs bitcoina znów rośnie. Co dalej z hossą BTC?

Bitcoin kurs bitcoin btc

Kurs bitcoina ponownie rośnie. W ciągu jednej doby BTC zdrożał o ok. 2%. Kurs bitcoina rośnie Bitcoin kosztuje dziś ponad […]

bitbay zonda

Kurs bitcoina ponownie rośnie. W ciągu jednej doby BTC zdrożał o ok. 2%.

Kurs bitcoina rośnie

Bitcoin kosztuje dziś ponad 65 600 USD. To o ok. 2% więcej niż wczoraj i tyle samo co tydzień temu. ETH kosztuje zaś ok. 4 700 USD. To więcej o ok. 1,3% niż wczoraj i także tyle samo co 7 dni wcześniej.

Czy czeka nas dalsza hossa?

Według modelu stock-to-flow, stworzonego przez analityka PlanB, BTC może osiągnąć cenę 135 000 USD pod koniec grudnia. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w samym listopadzie kryptowaluta miała już kosztować ok. 100 000 USD według jego przewidywań.

Pytany, czy nadal podtrzymuje swoją prognozę, PlanB, odparł:

Tak, byłbym zaskoczony [jeśli prognoza by nie zadziałała], w rzeczywistości byłby to rodzaj wyjątku, gdyby listopadowe zamknięcie nie wyniosło 98 000 USD (plus lub minus 5%).

kurs bitcoin btc

Koniec hossy jest bliski?

Niektórzy analitycy sugerują jednak, że hossa może dobiegać końca. Piotr Ostapowicz, polski youtuber i inwestor, zauważył, że na rynku kryptowalut jest dziś sporo osób, które nie inwestują w pełni świadomie.

Więcej nt. kursu powiedział w swoim video:

Bardziej optymistyczny jest Michael van de Poppe, analityk i inwestor.

Byłbym zadowolony z kolejnych 6-9 miesięcy zwyżkowych rynków dla #krypto.

Po korekcie

– napisał na Twitterze.

Tone Vays złożył zaś sieci BTC „gratulacje”.

Sieć NIGDY NIE BYŁA Silniejsza i Bezpieczniejsza

– napisał.

Dodał, że to efekt aktywacji Taproot. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Jeśli historia powtórzy się w skali 1:1, bańka na kryptowalutach może pęknąć w grudniu lub w styczniu. Tak kursy cyfrowych aktywów zachowały się w przeszłości. Bitcoin rozpoczął bessę w grudniu 2013 r. i 2017 r.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut Zonda (wcześniej BitBay). Jeśli nie masz jeszcze konta na Zondzie (BitBay’u), z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc cena btc kryptowaluty kurs btc wartość btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.