Stock-to-Flow model nadal przewiduje 135 000 USD do końca roku

Bitcoin planb

Popularny model stock-to-flow, stworzony przez anonimowego użytkownika posługującego się pseudonimem „PlanB”, był do tej pory dość dokładny w przewidywaniu cen […]

bitbay zonda

Popularny model stock-to-flow, stworzony przez anonimowego użytkownika posługującego się pseudonimem „PlanB”, był do tej pory dość dokładny w przewidywaniu cen bitcoina. Twórca modelu stwierdził, że średnia w połowie cyklu powinna wynosić około 100 000 USD za 1 BTC. Cykle są rozpatrywane pomiędzy każdym wydarzeniem halvingu. Ostatnio miało ono miejsce w maju 2020 roku, a następne odbędzie się w maju 2024 roku, czyli za około 900 dni.

Dodał on, że ceny powinny być teraz powyżej tej średniej, ale jego „podłogowy” model  przewiduje 135 000 USD za 1 BTC do końca tego roku.

Czym jest model S2F?

Model predykcji został pierwotnie opublikowany w marcu 2019 roku. Bada on związek między produkcją podaży a bieżącą dostępną rezerwą, zasadniczo obliczając wartość bitcoina poprzez niedobór.

W czerwcu PlanB przewidywał, że bitcoin osiągnie poziom 98 000 USD do listopada, zanim przesunie się do 135 000 USD, aby zakończyć rok. Obecnie jednak aktywo znajduje się znacznie poniżej tego poziomu. Moneta osiągnęła rekordowy poziom 68 692 dolarów w dniu 10 listopada.

Zapytany o to, czy nadal jest pewny tej listopadowej prognozy, analityk odpowiedział:

Tak, byłbym zaskoczony, w rzeczywistości byłby to rodzaj wyjątku, gdyby listopadowe zamknięcie nie wyniosło 98 000 USD (plus lub minus 5%)”.

Aby osiągnąć magiczną prognozę 135 000 USD, cena bitcoina musiałyby zyskać kolejne 107% od obecnych poziomów.

W sierpniu PlanB stwierdził, że rynki wchodzą w drugą fazę hossy. Tym razem prognoza okazała się trafna, a BTC osiągnął nowe ATH 7 miesięcy po pierwszym cyklu. W tym samym miesiącu, kryptograf Adam Back przewidział również, że BTC osiągnie 100 000 USD jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Mnożnik S2F, który śledzi rzeczywistą cenę w porównaniu z przewidywaną, obecnie zgłasza odchylenie -0,41 od oczekiwanej ceny 98 000 USD.

Tagi
bitcoin btc cena btc PlanB S2F stock to flow

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.