16% Amerykanów posiadało lub posiada kryptowaluty

Bitcoin amerykanie kryptowaluty

Nowe badanie Pew Research Center pokazuje ciekawe zjawisko. Ponoć 16% Amerykanów posiadało lub posiada jakieś kryptowaluty. Pracownia zbadała też stan […]

bitbay zonda

Nowe badanie Pew Research Center pokazuje ciekawe zjawisko. Ponoć 16% Amerykanów posiadało lub posiada jakieś kryptowaluty. Pracownia zbadała też stan wiedzy obywateli USA nt. cyfrowych walut.

Amerykanie a kryptowaluty

Badanie opublikowane w czwartek przez Pew Research Center wykazało, że około 16% Amerykanów zainwestowało, handlowało lub w ogóle używało już kryptowalut. Wartość ta wzrasta do 31% w przypadku osób w wieku od 18 do 29 roku życia, a nawet do 43% w przypadku mężczyzn w tym samym przedziale wiekowym. Okazuje się też, że to Afroamerykanie, Latynosi i Azjaci są bardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty niż biali.

Analityk Pew Research Center, Andrew Perrin skomentował wyniki badań w następujących słowach:

Widzimy teraz, że duża część amerykańskiej opinii publicznej słyszała przynajmniej trochę o kryptowalutach. Uderzające było to, że istnieją różnice demograficzne dotyczące świadomości i korzystania z kryptowalut.

W ramach ankiety przepytano aż 10 371 osób.

amerykanie kryptowaluty

Co wiesz o kryptowalutach?

Uczestnicy badania byli również pytani o to, czy w ogóle słyszeli o kryptowalutach. Prawie jedna czwarta respondentów (24%) stwierdziła, że ​​słyszała dużo o cyfrowych walutach, podczas gdy prawie dwie trzecie (62%) stwierdziło, że słyszało, ale niewiele. Około jedna ósma (13%) zupełnie nic nie słyszała o cyfrowych aktywach.

Zdecydowanie najwięcej (43%) o kryptowalutach wiedzą Amerykanie pochodzenia azjatyckiego. Tylko od 25% do 29% przedstawicieli innych grup etnicznych stwierdziło, że ma dużą wiedzę na temat cyfrowych walut. Co znamienne, odsetek respondentów twierdzących, że mają sporą wiedzę na temat kryptowalut, rósł proporcjonalnie do ich dochodów. Na ten temat większą wiedzę posiadają głównie młodzi mężczyźni.

Przypomnijmy, że 2015 roku firma Pew Research Center przeprowadziła ankietę, w której zadano podobne, choć nie identyczne, pytania dotyczące samego bitcoina (BTC), a nie kryptowalut jako całego rynku. W tym czasie wyniki były jednak zupełnie inne. Tylko 1% ankietowanych stwierdził, że zainwestował w bitcoina, a jedynie 48% w ogóle słyszało o BTC. Respondenci, którzy słyszeli wtedy o głównej kryptowalucie rynku, byli mężczyznami rasy białej, wykształconymi w college’u i o wysokich dochodach. Widać, że rynek mocno się zmienił przez 6 lat.

Tagi
Amerykanie amerykanie kryptowaluty btc kryptowaluty sondaż

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.