Kraken prognozuje 96 000 USD za BTC na koniec IV kwartału

Bitcoin Marco Santori kraken

Giełda kryptowalut Kraken przewiduje, że bitcoin może wzrosnąć do prawie 100 000 dolarów do końca roku, a nawet przekroczyć ten […]

bitbay zonda

Giełda kryptowalut Kraken przewiduje, że bitcoin może wzrosnąć do prawie 100 000 dolarów do końca roku, a nawet przekroczyć ten poziom. Swoje predykcje opiera na kilku wskaźnikach technicznych.

Bitcoin zmierza ku nowym szczytom

W swoim „October 2021 Market Recap & Outlook”, platforma Kraken przedstawiła swoją byczą prognozę, którą argumentowała wydarzeniami z przeszłości. Firma zwróciła uwagę, że IV kwartał jest zazwyczaj bardzo udanym okresem dla bitcoina. W związku z tym, jeśli wiodące cyfrowe aktywo odwzoruje swój rajd cenowy z 2017 roku, może osiągnąć poziom 95 355 USD do końca bieżącego kwartału:

Zakładając, że BTC nadal będzie podążał śladami IV kwartału 2017, moglibyśmy oczekiwać, że BTC będzie rajdował jeszcze wyżej do końca miesiąca. Aby uzyskać pewien kontekst, zwrot +220% w IV kwartale 2021 implikowałby cenę 96 355 USD dla BTC.

Kraken nakreślił również postępy w przestrzeni kryptowalutowej w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Szczególnie te dotyczące bitcoina. Według giełdy kamieniami milowymi są: powrót do poziomów cenowych niewidzianych od kwietnia, napieranie na nowy rekord wszech czasów, pragnienie inwestorów do posiadania BTC określając go jako cyfrowe złoto i zatwierdzenie pierwszego ETFu na kontrakty terminowe w USA.

Instytucjonalne przepływy funduszy do bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca również odnotowały wzrost. Kraken twierdzi, że jeśli tendencja ta się utrzyma, aktywo to będzie w przyszłości nadal w czołówce. Dla porównania, drugi co do wielkości projekt kryptowalutowy – Ethereum – wypadł znacznie gorzej w tej statystyce:

Patrząc na przepływy funduszy instytucjonalnych do produktów inwestycyjnych BTC i ETH, zobaczymy, że BTC odnotował historyczne napływy netto kapitału w październiku podczas gdy ETH ledwo odnotował jakiekolwiek napływy netto za miesiąc.

Kraken podał osobną prognozę cenową dla bitcoina w oparciu o dwa popularne wskaźniki techniczne – Relative Strength Index (RSI) i Bollinger Bands. Według obu, wartość bitcoina w USD przekroczy granicę 100 000 USD do końca IV kwartału.

Czy to już czas na 100 000 USD?

Podobnie jak Kraken, wielu ekspertów oczekuje, że bitcoin do końca roku osiągnie poziom do 100 000 USD.

Jednym z nich jest Adam Back – CEO firmy Blockstream. Jeszcze w sierpniu, kiedy wartość BTC w USD wynosiła około 50 000, przewidywał on, że przed końcem roku jego cena osiągnie 100 000. Porównał on również bitcoina do złota, stwierdzając, że ten pierwszy jest lepszym instrumentem finansowym.

Kolejnym zwolennikiem tej prognozy jest prezes Skybridge Capital – Anthony Scaramucci. Na początku tego roku stwierdził on:

Naprawdę uważam, że osiągniemy 100 000 dolarów przed końcem roku.

Z kolei według modelu stock-to-flow, stworzonego przez analityka PlanB, który w przeszłości był dość dokładny, prognozy są jeszcze bardziej optymistyczne. Zgodnie z analizą, BTC może osiągnąć 135 tysięcy dolarów pod koniec grudnia.

Tagi
bitcoin btc cena bitcoina Kraken prognoza

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.