za
zondacrypto polygon

Komitet Cyberbezpieczeństwa Banków Związek Banków Polskich łączy siły z zondacrypto

Zgodnie z danymi Vecto, już prawie 7 na 10 firm w Polsce stało się celem ataków cyberprzestępców. Jeszcze bardziej przeraża to, że co dziesiąta instytucja finansowa straciła ponad 10 mln zł z powodu fraudów (dane BIK). Stąd też tak ważna jest walka z hakerami i przygotowywanie się na ich ataki. zondacrypto wie o tym i dołączyła niedawno do Komitetu Cyberbezpieczeństwa Banków Związek Banków Polskich.

zondacrypto dołącza do kolejnego ważnego podmiotu

Zagrożenie atakami hakerskimi rośnie – i zapewne będzie rosło. Nie tylko jednak z powodu rozwoju technologii i tego, że nasze życie coraz bardziej przenosi się do sieci. Nie można zapominać o zagrożeniach geopolitycznych. Nie można wykluczyć, że za częścią ataków stoją też kraje wrogie Polsce. Bardzo aktywna na tym polu jest m.in. grupa Lazarus, powiązana z Koreą Północną, czy rosyjski kolektyw Black Basta.

By bronić się przed cybernajeźdźcami, powołano do życia Komitet Cyberbezpieczeństwa Banków Związek Banków Polskich. Dołączyła do niego teraz giełda zondacrypto. I to w bardzo ciekawej roli. Nie chodzi o poprawienie sobie wizerunku, ale merytoryczną pracę.

Dzisiaj możemy z dumą ogłosić, że jako zondacrypto zostaliśmy Członkiem Wspierającym [Komitetu]! To dla nas ogromny zaszczyt, ale również przede wszystkim naturalne poszerzenie naszych dotychczasowych działań

wskazuje firma w poście na Facebooku.

Jaki dokładnie wkład merytoryczny ma zondacrypto w działalność Komitetu? Chodzi o:

  • przeprowadzanie regularnych szkoleń dla organów ścigania,
  • współpracę przy wykrywaniu sprawców cyberprzestępstw i odnajdywaniu ukradzionych środków,
  • doradzanie przy kształtowaniu regulacji ekosystemu kryptowalutowego (m.in. konsultacje z przedstawicielami Komisji Europejskiej),
  • edukowanie konsumentów w zakresie zachowania bezpieczeństwa przy korzystaniu z kryptowalut.

Misją zespołu powołanego w ramach Związku Banków Polskich jest też wspólne budowanie odporności cybernetycznej i dbanie o bezpieczeństwo instytucji finansowych i ich klientów.

Hakerzy zaatakowali protokół Levana na blockchainie Osmosis.

Przemysław Kral komentuje

CEO giełdy, Przemysław Kral, nie kryje, że jest podekscytowany nową współpracą:

To dla nas ogromny zaszczyt, ale również naturalne przedłużenie naszych dotychczasowych działań (edukacja konsumentów, szkolenie przedstawicieli policji i prokuratury, ścisła współpraca z organami ścigania).

Osobiście przede wszystkim jestem jednak niezwykle zadowolony z tego, że coraz więcej osób i instytucji dostrzega, że kryptowaluty stają się nieodłączną częścią krajobrazu cyfrowego. Od paru lat przyzwyczajamy się do tego, że świat wirtualny, mimo swojej niematerialności, może być tak samo prawdziwy jak ten realny. Kryptowaluty jednak z jakiegoś powodu były często wyłączane z tego równania z powodu braku materialnego odpowiednika – mimo że jednocześnie bez problemu płacimy w sklepach cyfrową gotówką.

Od 2015 roku skutecznie wspieramy organy ścigania w zakresie zwalczania przestępczości związanej z wykorzystaniem kryptoaktywów. Dzięki naszej współpracy udało się wskazać sprawców wielu cyberprzestępstw, a regularne szkolenia przeprowadzane przez nas dla służb mundurowych czy prokuratury umożliwiają im pozyskiwanie wiedzy na temat kryptowalut i skokowe zwiększanie skuteczności w zakresie przestępstw związanych z ich wykorzystaniem. Mało kto wie, że to my jako konsultanci braliśmy aktywny udział w procesie zabezpieczania przez polską policję pierwszych kryptowalut, które wpadły w ręce grupy hakerskiej. To była pierwsza, ale niejedyna tego typu sprawa w historii naszej firmy, gdy rzeczywiście byliśmy w stanie dołożyć swoją cegiełkę do tego, aby polski internet stawał się bezpieczniejszy.

Dzisiaj, uczestnicząc w pracach Komitetu Cyberbezpieczeństwa Banków ZBP, możemy jeszcze intensywniej kontynuować nasze działania na rzecz wspólnego cyberbezpieczeństwa. Dziękujemy za ten zaszczyt i obiecujemy nie spoczywać na laurach.

– dodaje giełda w przesłanym nam komunikacie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności