za

Kolumbia reguluje rynek kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Nadzór Finansowy Kolumbii opublikował projekt ustawy dla branży kryptowalut. Proponowane regulacje są podobne do wprowadzanych przez inne kraje.

Kolumbia reguluje kryptowaluty

Kolumbia stała się kolejnym krajem, który chce prawnie uregulować kryptowaluty. Nadzór Finansowy Kolumbii przedstawił propozycje przepisów i poprosił o publiczne komentarze. Wśród propozycji zawartych w projekcie ustawy znajdują się systemy zarządzania ryzykiem prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, śledzenie transakcji oraz ogólne wytyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa. Przepisy mają mieć podobny charakter do propozycji innych krajów.

Nic dziwnego, że rząd kolumbijski chce uregulować branżę cyfrowych aktywów. Zainteresowanie tą klasą aktywów jest w kraju dość duże. Władze będą chciały zapewnić ochronę inwestorom i uniemożliwić nielegalną działalność za pomocą kryptowalut. Kraj uruchomił również piaskownicę regulacyjną, która ma pomóc w procesie ustalania ram prawnych i wdrażania technologii. Warto wspomnieć, że Kolumbia korzysta już z powodzeniem z technologii rozproszonej księgi – niedawno został uruchomiony pierwszy krajowy rejestr gruntów oparty o blockchain XRPL.

Wzrost popularności kryptowalut wśród Kolumbijczyków

Około 6,1% Kolumbijczyków posiada kryptowaluty, a kraj zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem wolumenu handlu bitcoinem. Ponadto, aż 80% obywateli wykazuje chęć inwestowania w cyfrowe aktywa w najbliższym czasie. Jedna z kolumbijskich aplikacji do dostarczania jedzenia akceptuje płatności w kryptowalutach, co może mieć wpływ na trend używania ich do codziennych transakcji.

Rynek kryptograficzny będzie musiał stawić czoła ogromnej ilości regulacji w krajach na całym świecie. Klasa cyfrowych aktywów umocniła się na tyle, że rządy dostrzegają potrzebę jak najszybszego wprowadzenia kontroli. Po wielu latach ignorowania tego sektora rynku władze zaczęły dostrzegać jego rosnącą popularność.

Państwa G20 potwierdziły niedawno potrzebę transgranicznej koordynacji i regulacji stablecoinów. To właśnie stabilne monety w szczególności zdają się być przedmiotem zainteresowania rządzących. Niedawny krach UST niewątpliwie wpłynął na przyspieszenie rozmów o potrzebie kontroli nad rynkiem.

Zarówno Stany Zjednoczone jak i Unia Europejska również podjęły działania na rzecz regulacji kryptowalut. Ministerstwo Skarbu USA opublikowało niedawno ramy współpracy międzynarodowej w zakresie regulacji kryptowalut. Jednocześnie UE również opracowuje zestaw przepisów, poświęconych między innymi stablecoinom.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.