za
fsb

Rada Stabilności Finansowej (FSB) przedstawi w październiku globalne przepisy dotyczące kryptowalut

zondacrypto bitcoin giveaway

Rada Stabilności Finansowej (FSB), w skład której wchodzą urzędnicy skarbowi i bankierzy centralni z krajów G20, pracuje nad globalnymi przepisami dotyczącymi kryptowalut.

Regulacje są odpowiedzią na niedawne spadki w sektorze kryptowalut, w wyniku których większość inwestorów poniosła znaczne straty. W przeszłości FSB skupiała się głównie na monitorowaniu sektora.

FSB chce regulacji stablecoinów

Według FSB część przepisów będzie koncentrować się głównie na zaproponowaniu wytycznych dotyczących zarządzania stablecoinami. Ten sektor rynku przyciągnął uwagę po upadku ekosystemu Terra, który zapoczątkował zawirowanie na rynku kryptowalut.

„W październiku FSB zda sprawozdanie ministrom finansów G20 i prezesom banków centralnych na temat podejścia regulacyjnego i nadzorczego do stablecoinów i innych kryptowalut. Członkowie FSB są zobowiązani do korzystania z uprawnień egzekucyjnych w ramach prawnych obowiązujących w ich jurysdykcji

– dodała FSB.

Warto zauważyć, że pomimo zaproponowania regulacji dla sektora kryptowalut, FSB nie ma mandatu prawodawczego. Jednak jej państwa członkowskie mogą zobowiązać się do egzekwowania proponowanych przepisów.

Globalne przepisy dla sektora kryptowalut

FSB współpracuje z innymi globalnymi agencjami w celu wdrożenia jednolitych ram regulacyjnych dotyczących kryptowalut, między innymi z Międzynarodową Organizacją Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO). Współpraca związana jest z uregulowaniem transgranicznego charakteru kryptowalut i ochroną stabilności finansowej. Obejmie również wymianę informacji zarówno na poziomie globalnym, jak i regionalnym.

Transgraniczny charakter aktywów i rynków kryptograficznych wymaga solidnego zestawu zaleceń politycznych, aby wspierać spójne i skoordynowane działania regulacyjne. Wykonując swoją pracę, IOSCO Fintech Task Force będzie ściśle współpracować z innymi międzynarodowymi organami w celu zajęcia się priorytetowymi obszarami integralności rynku i ochrony inwestorów, a także wpływem kryptowalut na globalną stabilność finansową

– powiedział przewodniczący FTF Tuang Lee Lim.

Komisja opublikowała w dniu 7 lipca swoje propozycje na zarządzanie sektorem w ciągu najbliższych kilku lat. Ramy opracowane przez grupę ds. Fintech będą koncentrować się na kryptowalutach i aktywach cyfrowych oraz zdecentralizowanych finansach (DeFi). Raport z zaleceniami dotyczącymi polityki dla tych sektorów rynku ma zostać opublikowany do końca 2023 roku.

Ochrona inwestorów

Według powołanej na początku tego roku grupy zadaniowej, straty inwestorów wynikają przede wszystkim z braku regulacji. Dlatego FTF wskazała, że ​​istnieje potrzeba ochrony inwestorów i reagowania na potrzeby rynku.

Ambitny plan działania IOSCO zapewni globalną politykę potrzebną organom regulacyjnym w celu zaradzenia poważnym zagrożeniom wynikającym z szybko rozwijającego się, złożonego i nieprzejrzystego ekosystemu kryptowalut, przy jednoczesnym zachowaniu społecznych korzyści płynących z innowacji

– powiedział Ashley Alder, przewodniczący i dyrektor generalny IOSCO.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Ashley Alder banki centralne bankowość DeFi Fintech Task Force FSB FTF G20 globalne regulacje IOSCO
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.