instytucje btc

Kolejna firma inwestuje w kryptowaluty. Tym razem 10 000 BTC

Kryptowaluty

Nowojorska firma zarządzająca aktywami inwestycyjnymi Stone Ridge ujawniła wczoraj w artykule Forbesa, że posiada Bitcoiny o wartości ponad 115 milionów dolarów. Stawia ją to w tej samej kategorii co MicroStrategy iSquare Inc., dwie inne amerykańskie firmy, które niedawno zainwestowały swoje rezerwy w kryptowaluty.

Jednak zaangażowanie Stone Ridge w BTC sięga 2017 roku, kiedy to firma dostrzegła rosnące zainteresowanie nową klasą aktywów wśród swoich pracowników i klientów. Zamiast pozwolić, aby zmalał popyt, firma zdecydowała się na uruchomienie spółki zależnej, dedykowanej kryptowlautom.

Spółka zależna ogłosiła, że New York Digital Investment Group (NYDIG) w ramach niezapowiedzianej inwestycji pozyskała 50 milionów dolarów, co ostatecznie wzbudziło zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych.

W ostatnim czasie NYDIG otworzył drzwi dla kolejnego fundraisingu, w którym uczestniczyli wielcy inwestorzy instytucjonalni, tacy jak Ribbit Capital Bessemer Ventures i Fintech Collective. Podczas finansowania udało się zebrać 100 mln dolarów.

NYDIG posiada 10 tys. BTC

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, NYDIG jest w posiadaniu 10 000 BTC należących do Stone Ridge. Wg. aktualnej ceny, po przeliczeniu odpowiadają one 115 milionom dolarów. Podobne kryptowalutowe zakupy zrobiły ostatnio publiczne spółki MicroStrategy oraz Square. Kupiły one Bitcoiny o wartości odpowiednio 450 milionów dolarów oraz 50 mln dolarów.

Nagły wzrost zainteresowania BTC wśród dużych firm i instytucji jest związany z marcowym krachem, spowodowanym pandemią COVID-19. Koronawirus odbił się na całej globalnej gospodarce, co zmusiło inwestorów do szukania nowych rozwiązań, pozwalających zabezpieczyć ich środki przed negatywnymi skutkami.

“Obserwujemy dość dramatyczne przyspieszenie w liczeniu inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą uczestniczyć w rynku od marca tego roku”

– zauważył Robert Gutmann, CEO i współzałożyciel NYDIG.

Dla niego, dramatyczna zmiana wydarzeń w sektorze ochrony zdrowia posłużyła do zmiany sposobu myślenia ludzi. Doszedł on do wniosku, że “makro kontekst na tle zdrowia publicznego spowodował, że wiele osób ponownie przemyślało skład swojego portfela”.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
firmy instytucje inwestycje kryptowaluty NYDIG stone ridge

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.