Kapitalizacja rynkowa bitcoina przewyższyła Teslę i Facebooka!

Bitcoin Finanse Kryptowaluty

Odbicie cen bitcoina w ostatnich dniach podniosło jego kapitalizację rynkową i doprowadziło do przewyższenia kluczowych podmiotów z tradycyjnego sektora finansowego. […]

Odbicie cen bitcoina w ostatnich dniach podniosło jego kapitalizację rynkową i doprowadziło do przewyższenia kluczowych podmiotów z tradycyjnego sektora finansowego. Kapitalizacja rynkowa BTC jest obecnie wyceniana na 1 bilion dolarów!

Kapitalizacja rynkowa bitcoina przewyższa Facebooka i Teslę

Rywalizacja ze srebrem

Po przebiciu bariery 1 biliona dolarów kapitalizacji rynkowej, aktywa pierwszej kryptowaluty są teraz wyceniane wyżej niż gigant mediów społecznościowych Facebook, którego kapitalizacja wynosi 928 miliardów dolarów. Co więcej, kapitalizacja rynkowa bitcoina również jest wyższa niż znany wszystkim w środowisku producent pojazdów elektrycznych Tesla. Firma Elona Muska w momencie pisania tego artykułu jest wyceniana na 795 miliardów dolarów.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje złoto, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 11 bilionów dolarów. Warto jednak zauważyć, że jeśli wartość bitcoina nadal będzie rosnąć jak dotychczas, to BTC ma spore szanse na pokonanie srebra, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 1,27 biliona dolarów. Kryptowaluty i metale szlachetne od dawna są zestawiane razem, co potwierdza, że cyfrowe monety są idealnym magazynem wartości.

Kapitalizacja bitcoinów i akcji

Kapitalizacja bitcoinów i akcji. Źródło: Companiesmarketcap.com

Oczywiście mimo, że bitcoin zaliczamy do innej klasy aktywów niż srebro czy złoto, to kryptowaluta wciąż rośnie na popularności i przyciąga do siebie nowych graczy z sektora tradycyjnego. Po chwilowej korekcie na początku tego miesiąca, która była spowodowana ogłoszeniem kolejnych zakazów w Chinach, pierwsza kryptowaluta szybko jednak przekroczyła ponownie próg 50 000 dolarów i dalej kieruje się to the moon odzyskując kapitalizację rynkową 1 biliona USD.

Odbicie nastąpiło po tym, jak obawy związane z regulacjami opadły, gdy sekretarz skarbu USA Janet Yellen i przewodniczący SEC Gary Gensler oznajmili, że nie planują nakładania ograniczeń na handel kryptowalutami .
Jednocześnie BTC podkreślił swoją odporność na kolejne już chińskie represje. Wzrost wartości akcji bitcoina zbiegł się w czasie, gdy Facebook analizuje straty po sześciogodzinnej awarii, która miała miejsce na początku tamtego tygodnia. W konsekwencji akcje spadły o co najmniej 6%. Chociaż tradycyjne akcje wciąż mają sporą przewagę nad bitcoinem, kryptowaluta coraz bardziej staje się idealnym narzędziem inwestycyjnym.

Rentowność bitcoina rośnie

W porównaniu z akcjami innych gigantów biznesowych, bitcoin odnotowuje znaczny zwrot rentowności jego inwestycji. W ciągu ostatnich pięciu lat ROI bitcoina w porównaniu do akcji Apple wynosi aż 1,692%, podczas gdy rentowność Microsoft wynosi 1,666%. Zwroty aktywów w porównaniu z Amazonem wynoszą 2,190%.

Tagi
bitcoin Elon Musk Facebook Kapitalizacja rynkowa bitcoina kryptowaluty Mark Zuckerberg Tesla

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.