za
FTX

Jak oszuści chcą ukraść Twoje pieniądze? (FTX, SBF) – Bitcoin Radio #77

Nexo Earn Aplikacja

Vitalik Buterin powiedział ostatnio, że przypadek upadku FTX jest kolejnym dowodem na to, że to nie technologia kryptowalut jest problemem, a raczej obecność oszustów w branży. Trudno się z tym nie zgodzić. Z drugiej strony automatycznie nasuwa się pytanie – czy to jednak sama technologia nie stwarza zbyt szerokiego pola do nadużyć i jedynym sposobem na ograniczenie tego pola jest wprowadzenie twardych regulacji?

Jak oszuści chcą ukraść Twoje pieniądze?

W najnowszym odcinku Bitcoin Radio skupimy się przede wszystkim na kontrowersjach związanych z giełdą FTX i jej założycielem – niesławnym SBF’em (Sam Bankman-Fried). Ostatnie wydarzenia związane z giełdą FTX, a także pozornie niepowiązaną firmą Alameda Research to według wielu największy skandal w historii kryptowalut.

Bardzo ciekawe światło na sprawę rzucił CoffeeZilla, a do dyskusji dołożył także Cezary Graf – dość kontrowersyjna dla wielu osób postać ze świata krypto. Graf zarzucił giełdom kryptowalutowym, że niekoniecznie posiadają realne rezerwy finansowe, które są w stanie pokryć zobowiązania wobec inwestorów. Dodatkowo – wszelkie rezerwy, które te platformy wymieniają, najczęściej wyrażone są… w kryptowalutach. Co przy walących się kursach BTC i innych aktywów, obniżonej wiarygodności tokenów – nie stanowi wiarygodnego zabezpieczenia.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Ekonomista, aktor i prezenter. Związany z branżą kryptowalutową od 2017 roku. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi projektami kryptowalutowymi. Robi dla nich reklamy, kreacje video, content, a także doradza w kwestii strategii komunikacji. Uwielbia przeglądać środowiskowe dramy na X - najchętniej do porannej kawki i partyjki w szachy.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności