Kurs Bitcoin

Inwestorzy wycofują masowo swoje Bitcoiny z giełd

Inwestorzy przestawiają się na tryb „hodl”. Ostatnim razem, gdy tyle Bitcoinów zostało wycofanych z giełd, cena wzrosła o 88 proc. […]

Data publikacji: 10 czerwca 2020

bitbay

Inwestorzy przestawiają się na tryb „hodl”. Ostatnim razem, gdy tyle Bitcoinów zostało wycofanych z giełd, cena wzrosła o 88 proc. Jeśli ten schemat się powtórzy, do końca sierpnia kurs głównej kryptowaluty osiągnie poziom 18 000 USD.

Bitcoin i jego podaż na rynku

inwestorzy8 czerwca aż o ok. 27 000 Bitcoinów (BTC) więcej zostało wycofanych z giełd, niż zostało na nich zdeponowanych. Ostatnim razem, gdy nastąpił tak znaczny odpływ środków z platform handlowych, Bitcoin zyskał na wartości o 88 proc.

Warto jednak zauważyć, że ta tendencja do wycofywania kryptowalutowych aktywów ze scentralizowanych giełd nabrała rozpędu już od Czarnego Czwartku, czyli nocy z 12 na 13 marca, kiedy miał miejsce ostatni wielki krach na rynku. Co to oznacza?

Co się dzieje?

19 marca użytkownicy wycofali z rynku 31 000 BTC (198 milionów USD), a następnie 24 marca kolejne 27 000 BTC (180 milionów USD). Cena Bitcoina w dniu 18 marca wynosiła 5 238 USD. Do 7 maja doleciała do 9 892 USD.

Pokazuje to, że rośnie liczba hodlerów, czyli osób, które kupują BTC z myślą o dłuższym okresie. To niejako zmniejsza podaż kryptowalut w obiegu, a więc może doprowadzić do skoku ceny. Jeśli zaś trend byłby odwrotny pokazywałoby to, że inwestorzy spodziewają się spadku ceny i nie widzą sensu długoterminowego hodlowania. Był to mocny niedźwiedzi sygnał.

Gdybyśmy jednak mieli jednak iść tym samym schematem jak poprzednio, cena Bitcoina osiągnąłby poziom 18 000 USD już do końca lipca. Byłoby to zgodne z ostatnimi przewidywaniami Bloomberga.

Pamiętajmy jednak, że na rynek i cenę BTC wpływa też masa innych czynników. Naszą ostatnią analizę kursu znajdziecie w tym miejscu. Coraz więcej byczych sygnałów pojawia się też w kontekście ceny ETH.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion