za
Nicholas Merten

Kurs Ethereum wygląda jak kurs Bitcoina w latach 2014-2015

Druga pod kątem wielkości wolumenu kryptowaluta jest dziś wyżej na wykresie o ponad 100 proc. jeśli zestawi się jej obecną cenę do tej z marca, gdy ta zanurkowała w czasie wielkiego krachu, jaki miał wtedy miejsce (spadła do nieco ponad 100 USD). Jeden z analityków twierdzi do tego, że ETH może jeszcze bardzo pozytywnie zaskoczyć inwestorów. Istnieją jednak też obawy, że tak się nie stanie. Dotyczą one jednak bardziej fundamentów, a nie kwestii technicznych na wykresie.

Ethereum wygląda dziś jak BTC w 2014 i 2015 r.

Analityk ukrywający się pod pseudonimem IamCryptoWolf niedawno udostępnił poniższy wykres, pokazując tym samym, że kurs Ethereum od szczytów z 2018 roku wygląda prawie identycznie jak to, co widzieliśmy na wykresie Bitcoina w 2014 i 2015 roku, przed gwałtownym wzrostem do 20 000 USD, czyli obecnego ATH kryptowaluty.

 

Stąd przewiduje on, że w najbliższych tygodniach cena ETH zdecydowanie przekroczy poziom 270 USD, a następnie rozpocznie gwałtowny ruch w górę. To samo sugerowałoby, że kryptowaluta niejako oderwie się w końcu od kursu BTC.

Brzmi pięknie, ale wcale nie jest to takie pewne…

Wyzwania

ethereum krusPartner zarządzający Multicoin Capital, Kyle Samani, wyjaśnił z kolei w zeszłym tygodniu, że przed rynkiem DeFi „stoi wiele prawdziwych wyzwań”, które zapobiegają jednak dotąd jego rozwojowi, a tym samym mogą powstrzymać adopcję technologii Ethereum.

Samani uważa, że już same założenia reformy Ethereum, czyli Ethereum 2.0., są błędne.

Po prostu nie można budować globalnych systemów transakcyjnych dla wielu użytkowników w oparciu o łańcuchy POW. To po prostu nie zadziała. Duże opóźnienie oznacza wszelkiego rodzaju negatywne efekty drugiego rzędu – twierdzi. Dodaje, że nadal słabo wygląda też kwestia adopcji.

Pamiętajmy także, że piętą achillesową Ethereum nadal jest skalowalność, o czym inwestorzy dowiedzieli się w okresie bańki z 2017 r., gdy sieć kryptowaluty zapchała się (podobnie jak miało to miejsce w blockchainie BTC).

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności