Bloomberg przeanalizował kurs Bitcoina

Kurs Bitcoin

Bloomberg właśnie opublikował swoją najnowszą prognozę dot. rynków kryptowalut. Pojawia się w niej teza, która sugeruje, że za 1 BTC […]

Bloomberg właśnie opublikował swoją najnowszą prognozę dot. rynków kryptowalut. Pojawia się w niej teza, która sugeruje, że za 1 BTC będziemy płacili w tym roku nawet 20 000 USD.

Bloomberg bada kurs BTC

bloombergAnaliza techniczna BTC jest dokładnie autorstwa stratega Bloomberg Intelligence – Mike’a McGlone’a. On sam skoncentrował się na wcześniejszych zmianach cen BTC po pierwszym i drugim halvingu.

Jeśli przeszłość jest prologiem, jak twierdzi McGlone, BTC będzie teraz ponownie w 3-letnim cyklu i osiągnie cenę 20 000 USD jeszcze w 2020 roku.

Jego zdaniem „Bitcoin odzwierciedla [teraz] wydarzenia z 2016 roku”. Jak dodał, rok 2016 „to był ostatni raz, kiedy podaż została zmniejszona o połowę i był to trzeci rok po ATH”. Idąc tą logiką rok 2021 będzie rokiem bańki spekulacyjnej…

„Po 60 proc. spadku w 2014 r. do końca 2016 r. kryptowaluta dotarła do ​​szczytu z 2013 r. Przewijamy [wykres] do przodu o cztery lata i [widzimy, że] drugi rok po prawie 75 proc. spadku w 2018 roku, naszym zdaniem Bitcoin zbliży się do rekordowego poziomu około 20 000 USD, jeśli podążymy za trendem z 2016 roku”

– dodaje ekspert.

Bitcoin to nowe złoto

Bloomberg podkreśla także różne narracje dotyczące Bitcoina, które pojawiają się w mediach, a dot. BTC jako cyfrowej wersji złota. Zakłada się, że te same czynniki makroekonomiczne wpływają na ceny obu aktywów. Biorąc pod uwagę, że złoto ma ponoć wkrótce osiągnąć najwyższy poziom od lat, Bloomberg uważa, że ​​cena Bitcoina może również wzrosnąć z powodu tych samych podstawowych czynników.

Raport wspomina także o Grayscale Bitcoin Trust, który to cieszy się popularnością wśród inwestorów i jest odpowiedzialny za zakup ogromnych ilości BTC w tym roku.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin cena kurs bitcoina kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.