za
Rozwiązanie warstwy 2 Ethereum - Immutable X - pozwoli na wypłaty etherów w USD bezpośrednio na konto bankowe

Rozwiązanie warstwy 2 Ethereum – Immutable X – pozwoli na wypłaty etherów w USD bezpośrednio na konto bankowe

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Najnowsze rozwiązanie skalowania drugiej warstwy Ethereum – Immutable X – oferuje jej użytkownikom możliwość odbierania dolarów amerykańskich na konta bankowe w wypadku sprzedaży ich etherów. Taką informację przekazali w tym tygodniu programiści blockchaina.

Nowa oferta Ethereum

Ethereum opublikowało informację o najnowszej opcji, która jest dedykowana wszystkim deweloperom pracującym na Immutable X. Będą oni mieli możliwość udostępnić swoim użytkownikom sprzedaż ETH opartego na warstwie 2, a środki z niej będą trafiać bezpośrednio na ich konta bankowe.

Zdecentralizowane rozwiązania warstwy 2, takie jak Immutable X, to szansa na bardziej ekonomiczne i energooszczędne transakcje niż główna sieć Ethereum. Jak możemy przeczytać w opublikowanej notatce od programistów blockchaina, Immutable jest w stanie przetwarzać ponad 9000 transakcji na sekundę (tps). Dzieje się to w momencie, gdy blockchain Ethereum osiąga średnio 10,54 tps od czwartku rano.

Alternatywa bezpośredniego transferu środków pochodzących ze sprzedaży etherów w postaci USD na konta bankowe traderów jest jednym z pierwszych przykładów funkcjonowania aplikacji warstwy 2. Za przetwarzanie transakcji we fiatach odpowiada firma Moonpay zajmująca się płatnościami kryptowalutowymi.

Rozwiązanie warstwy 2 Ethereum - Immutable X - pozwoli na wypłaty etherów w USD bezpośrednio na konto bankowe

Na dany moment taka usługa jest dostępna wyłącznie na terenie Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i w wybranych stanach USA.

Współzałożyciel warstwy 2 blockachaina Ethereum – Robbie Ferguson – przekazał serwisowi CoinDesk, że uruchomienie tego typu usługi zbiega się w czasie z sytuacją, gdy społeczność kryptowalutowa musi mierzyć się z problemami ze strony scentralizowanych pożyczkodawców kryptowalut.

Scentralizowane produkty, które zawiodły w ciągu ostatnich 6 miesięcy, dokładnie wyjaśniły znaczenie zdecentralizowanej własności. Teraz każdy może wziąć swój ETH i otrzymać USD na swoje konta bankowe

–  skomentował ostatnie wydarzenia za pośrednictwem Twittera.

Wypłaty z popularnych, aczkolwiek scentralizowanych projektów pożyczkowych, takich jak Celsius, wciąż pozostają wstrzymane. Jest to przede wszystkim spowodowane niepewnością na rynku kryptowalut. Jednym z pierwszych wydarzeń, które zapoczątkowało nastanie bessy i kryptowalutowej zimy był upadek ekosystemu terraUSD (UST) w połowie maja.

Kłopoty lidera rynku pożyczek kryptowalutowych

W czerwcu informowaliśmy o tragicznej sytuacji czołowego projektu z rynku pożyczek kryptowalutowych – Celsius. Na początku poprzedniego miesiąca kryptowalutowy pożyczkodawca wstrzymał wypłaty, a także wszystkie inne usługi na swojej platformie. Niemniej jednak, stało się to dopiero po przekazaniu ponad 300 milionów dolarów w cyfrowych aktywach do FTX.

Usługi nadal nie działają, podczas gdy dyrektor generalny firmy zapewnił, że zespół “pracuje przez całą dobę”, aby rozwiązać problemy. Celsius zatrudnił również prawników zajmujących się restrukturyzacją, ale musiał wstrzymać wszelkie interakcje z klientami w mediach społecznościowych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 436,58 USD-0,03%
Ethereum logo
EthereumETH
3519,26 USD0,31%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,79 USD0,98%
Solana logo
SolanaSOL
134,88 USD-0,93%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3518,88 USD0,27%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,08%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,65 USD6,71%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,26%