za
celsius wypłaty

Celsius przed wstrzymaniem wypłat wysłał 320 mln USD na FTX

zondacrypto bitcoin giveaway

Wcześniej informowaliśmy o problemach projektu Celsius. Jak się okazuje zespół wyciągnął z Aave setki milionów dolarów w stakowanych kryptowalutach i przeniósł je na giełdę FTX. Do tej pory projekt nie podał powodu, ale w mediach społecznościowych pojawiają się spekulacje na ten temat.

Transakcje rozpoczęły się w weekend. W pierwszej partii przeniesiono 3500 Wrapped BTC (wartych wówczas 89 milionów dolarów) i 50 000 ETH. W kolejnych godzinach kwota ta nadal rosła.

Z danych on-chain wynika, że w ciągu ostatnich kilku dni Celsius wysłał do FTX ponad 100 000 ETH, a także 9500 WBTC. Jednak platforma stakingowo-pożyczkowa przekazała na giełdę również inne tokeny, w tym FTT, MATIC, UNI, USDP i TUSD. W sumie łączna przesłana kwota wynosi obecnie około 320 milionów dolarów.

W chwili pisania tych słów, Celsius nie skomentował jeszcze tych transferów. Jedynym komunikatem, który wyszedł od zespołu, był oficjalny komunikat o wstrzymaniu wszystkich usług dla użytkowników, w tym wypłat.

Miało to miejsce po przekazaniu przez firmę wspomnianych środków do FTX i zaledwie kilka godzin po interesującym komentarzu dyrektora generalnego Celsius – Alexa Mashinsky’ego. Odpowiadając na wpis na Twitterze dotyczący potencjalnych problemów z jego platformą, Mashinsky zapytał:

Twitterowe spekulacje

Podczas gdy Celsius nie wyjaśnił jeszcze kwestii transferów na FTX, społeczność kryptowalutowa spekuluje na Twitterze, że doszło do nich z powodu problemów z płynnością.

Według jednego z użytkowników firma borykała się z takimi problemami przez ostatnie kilka miesięcy. Poprzednie hacki miały bowiem negatywny wpływ na jej rezerwy. Co więcej, straciła ona część środków w LUNA i Anchor Protocol.

Użytkownik ten oszacował również, że klienci Celsiusa wypłacają 50 000 ETH tygodniowo. Oznacza to, że platforma może działać prawidłowo przez maksymalnie 5 tygodnia, po czym stanie się niewypłacalna.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
bitcoin kryzys Celsius ftx spekulacje Twitter

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.