Cyfrowy dolar powraca w nowym projekcie ustawy

Wiadomości

W USA powraca temat cyfrowego dolara. Kongresmenki Rashida Tlaib i Pramila Jayapal przedstawiły projekt nowej ustawy, w której pojawia się […]

W USA powraca temat cyfrowego dolara. Kongresmenki Rashida Tlaib i Pramila Jayapal przedstawiły projekt nowej ustawy, w której pojawia się temat CBDC.

Cyfrowe dolary dla wszystkich!

dolar cyfrowyRząd federalny miałby przekazywać aż 2000 dolarów miesięcznie każdemu Amerykaninowi. Ustawa Automatic BOOST to Communities (ABC Act) przywraca przy okazji pojęcie dolara cyfrowego.

Zgodnie z ustawą, Kongres upoważniałby Rezerwę Federalną do utworzenia specjalnych „Rachunków Fedu”, a następnie „nie później niż 1 stycznia 2021 r. sekretarz zaoferuje wszystkim odbiorcom płatności opcję otrzymywania ich na cyfrowe portfele dolarowe”.

Dolar cyfrowy na Ethereum

Idea dolara w wersji cyfrowej pojawiła się po raz pierwszy w pierwotnej formie „Ustawy o odpowiedzialności za pracowników i rodziny”, wprowadzonej przez przewodniczącą Izby, Nancy Pelosi.

Warto zauważyć, że cyfrowe dolary miałyby być stablecoinami. Nie jest jasne, czy w ogóle byłyby oparte na blockchainie. Ostatecznie i tak z pomysłu na razie zrezygnowano.

Pojawił się on również w niezależnym projekcie Senatu przedstawionym przez senatora Sherroda Browna.

Po drodze poznaliśmy też koncepcję Konsorcjum Hyperledger, w której zdigitalizowany dolar byłby oparty na platformie Ethereum. Chodzi dokładnie o projekt eThaler. Miałby być on także stablecoinem takim jak Libra czy Tether. Różnica polegałaby na tym, że instrument bazowy nie byłby w rękach żadnej firmy, jak ma to miejsce w przypadku Tethera i Bitfinexa, ale… FED-u.

Libra jednak powstanie!

Wiadomości dot. cyfrowego dolara pojawiają się w podobnym okresie, co informacje o tym, że Stowarzyszenie Libra modyfikuje swój projekt waluty Libra, by ta bardziej odpowiadała wizji polityków i urzędników. Wszystko więc wskazuje na to, że waluta Facebooka jednak powstanie.

Ponadto Ludowy Bank Chin testuje cyfrowego juana, o czym świat poinformowali ludzie związano z Binance. Pisaliśmy o tym szerzej tutaj. Post ze zrzutami ekranu aplikacji zdigitalizowanego juana wrzuciła na Twittera Ling Zhang, Executive Director z Binance. Potem jej post podał dalej CZ, CEO giełdy.

Polecamy też video z kanału „Wolność w remoncie” dot. cyfrowego dolara:

Tagi
cyfrowy dolar Ethereum FED

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.