za

Do Kwon jednak pozostanie w więzieniu

Do Kwon był blisko opuszczenia czarnogórskiego zakładu karnego i przeniesienia do aresztu domowego. Sąd przychylił się jednak do wniosku prokuratury. W efekcie były CEO Terry pozostanie za kratkami.

Do Kwon pozostanie w więzieniu

Przypomnijmy po krótce ostatnie losy byłego szefa Terry. W marcu Do Kwon został zatrzymany na lotnisku w Czarnogórze. Powodem było to, że starał się przekroczyć granicę za pomocą sfałszowanego paszportu. Oczywiście w tle trwały jego poszukiwania. Znaleźć chciały go służby paru krajów i Interpol.

Kwon trafił ostatecznie za kratki i miał czekać na wyrok w zakładzie karnym. Jego obrońcy domagali się zwolnienia go za kaucją. Chcieli, by na wyrok czekał w areszcie domowym (miałby trafić do mieszkania swojego adwokata). Wiele wskazywało na to, że biznesmen wyjdzie z więzienia. Ostatecznie jednak sędzia nie wyraził na to zgody. W środę rzecznik wymiaru sprawiedliwości powiedział dziennikarzowi Bloomberga, że sąd w stolicy kraju uchylił decyzję sędziego niższej instancji, który zgodził się na zwolnienie Kwona w zamian za kaucję o wartości ok. 400 000 euro.

Podobny los spotkał Hana Chonga-Joona, czyli współpracownika Kwona, który wpadł wraz z nim. Także on będzie czekał na rozprawę sądową w więzieniu.

do kwon w więzieniu

Co grozi Kwonowi?

Wyrok, jaki Kwon może za jakiś czas usłyszeć w Czarnogórze, rozpocznie zapewne jego więzienną odyseję. W tym europejskim kraju grozi mu bowiem jedynie rok pozbawienia wolności. Będzie to kara za używanie sfałszowanego paszportu. Potem czeka go zapewne ekstradycja do USA, Singapuru lub ojczystej Korei Płd. Tam grożą mu wyższe wyroki. Jeśli zostanie uznany za winnego w Korei Płd., spędzi w zakładzie karnym aż 40 lat. W USA może czekać go podobny wyrok. W praktyce więc pozostanie za kratkami do końca życia. Dziś ma bowiem 31 lat.

Kary dla CEO Terry chcą z pewnością inwestorzy, którzy mu zaufali. Upadek jego projektu zapoczątkował w 2022 r. falę niewypłacalności w całej branży kryptowalut. Kwon jest dziś jedną z najbardziej znienawidzonych osób na rynku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 492,37 USD-1,21%
Ethereum logo
EthereumETH
3909,30 USD2,93%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,08 USD-0,19%
Solana logo
SolanaSOL
164,52 USD-0,51%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3908,61 USD2,88%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,70%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-4,01%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,38 USD0,61%