za
do kwon areszt

Do Kwon może pozostać w areszcie. Prokuratura chce uniemożliwić mu opuszczenie więzienia

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Czarnogórscy prokuratorzy stają na drodze Do Kwona. Chodzi o jego zwolnienie z aresztu. Odwołali się bowiem od orzeczenia sądu o zwolnieniu biznesmena za kaucją w wysokości ok. 435 000 USD.

Do Kwon pozostanie za kratkami?

Przypomnijmy, że 31-letniego dewelopera i twórcę upadłej blisko rok temu Terry zatrzymano w Czarnogórze w marcu tego roku po kilkumiesięcznym ukrywaniu się przed służbami (poszukiwał go m.in. Interpol). Podobno, by uniknąć aresztowania, często przenosił się z jednego kraju do drugiego.

Według ostatnich doniesień prokuratura okręgowa w Podgoricy w Czarnogórze złożyła apelację dot. decyzji sądu o zwolnieniu za kaucją Do Kwona i jego współpracownika Hana Chang-Joona.

W zeszłym tygodniu obaj mężczyźni złożyli wniosek o zwolnienie za kaucją. Co ciekawe, sąd w Podgoricy spełnił ich życzenie. Po wpłaceniu łącznie ok. 870 000 USD obaj zostaną zwolnieni z aresztu i trafią do aresztu domowego. Ponoć mogą tymczasowo przebywać w mieszkaniu należącym do prawnika, który ich obsługuje. Pozostaną tam do momentu, aż sędziowie zdecydują, czy uwzględnić, czy odrzucić apelację prokuratorów.

do kwon areszt

Kpina z inwestorów Terry?

Uwolnienie Kwona z pewnością wywoła ogromne kontrowersje w środowisku inwestorów kryptowalut. Wiele osób uważa, że twórca Terry jest głównym winowajcą upadku projektu, sugerując, że od początku był to scam.

Korea Południowa – ojczyzna Kwona – i Stany Zjednoczone wystąpiły już o jego ekstradycję. Twierdzą bowiem, że powinien stanąć przed ich sądami za swoje rzekome oszustwa i złamanie prawa (SEC uważa, że handlował niezarejestrowanymi papierami wartościowymi). Jeśli zostanie uznany za winnego w Korei Płd., spędzi w więzieniu aż 40 lat. W USA może czekać go podobny wyrok. Biorąc pod uwagę jego wiek, oznacza to w praktyce może nawet dożywocie.

W tle trwają działania służb. Władze Korei Południowej zamroziły aktywa o wartości około 176 milionów USD, które były własnością Kwona. Chcą ustalić, czy zostały one nabyte w ramach działalności przestępczej. Oprócz kryptowalut zajęły też jego nieruchomości, drogie samochody i zablokowały dostęp do depozytów pieniężnych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 458,88 USD-1,19%
Ethereum logo
EthereumETH
3895,55 USD2,86%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,08 USD-0,06%
Solana logo
SolanaSOL
164,74 USD-0,14%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3893,04 USD2,84%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,06%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,47%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,50%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,38 USD0,83%