Deutsche Börse i Commerzbank inwestują w blockchaina

2021-05-03 Blockchain Wiadomości

Commerzbank i Deutsche Börse rozpoczęły właśnie współpracę, której celem jest stworzenie opartego na blockchainie rynku nieruchomości i dzieł sztuki. Ponadto […]

Commerzbank i Deutsche Börse rozpoczęły właśnie współpracę, której celem jest stworzenie opartego na blockchainie rynku nieruchomości i dzieł sztuki. Ponadto obie instytucje finansowe nawiązały współpracę z 360X, firmą z rynku fintech.

Deutsche Börse i Commerzbank inwestują w blockchaina

Commerzbank i Deutsche Börse od wielu lat pracują nad pilotażowymi projektami związanymi z technologią blockchain. Teraz oba banki rozpoczęły współpracę z 360X. Cel? Zbudowanie rynku opartego na technologii blockchain. Firmy chcą budować platformę do handlu tokenami, które są powiązane z nieruchomościami i dziełami sztuki.

Jak podały media, „trzej partnerzy tworzą przejrzyste i płynne platformy obrotu aktywami, które nie zostały jeszcze dodane do rynku cyfrowego”. W związku z tym projekt wystartuje od handlu stokenizowanymi nieruchomościami i dziełami sztuki, a potem na platformie pojawią się kolejne klasy aktywów.

Według Theodora Weimera, dyrektora generalnego Deutsche Börse, w przyszłości będziemy świadkami szerokiej tokenizacji i cyfryzacji aktywów, które nie są dziś zbywalne w prosty sposób.

Weimer podkreślił, że jest przekonany, iż cała grupa musi wejść na rynki nowych klas aktywów.

Deutsche BörseSynergia

Ponoć każdy z trzech partnerów wniesie do projektu coś innego. Np. Deutsche Börse będzie działało jako „doświadczony operator infrastruktury rynkowej”.

Warto przy tej okazji dodać, że Commerzbank ma już kilkuletnie doświadczenie dot. pracy z technologią cyfrowej, zdecentralizowanej księgi. W związku z tym instytucja może pomóc „w pilotażowych transakcjach w obszarach płatności, papierów wartościowych i finansowania handlu”. Ponadto firma posiada również „strategiczne partnerstwa z korporacjami technologicznymi i internetowymi”.

Około 2 lat temu Commerzbank oraz przedsiębiorstwa technologiczne Continental i Siemens wspólnie przeprowadziły transakcję za pomocą blockchaina. Więcej na ten temat napisano w oficjalnym komunikacie prasowym, którego autorem był Peter Rathgeb z Corporate Treasurer w Siemens. Wymieniał on wtedy zalety nowej technologii:

Znacznie krótszy czas realizacji i szybszy czas wprowadzenia na rynek pokazują wyraźne zalety tej technologii [blockchain]. Do najważniejszych wyzwań należą kwestie bezpieczeństwa i wydajności, a także kwestie prawne, takie jak potrzeba stworzenia spójnego europejskiego standardu i zrozumienia przepisów dotyczących transakcji opartych na blockchainie.

Tagi
Blockchain blockchain technologia Commerzbank Deutsche Börse Deutsche Börse i Commerzbank

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.