za
Coinbase

Coinbase wprowadza wsparcie dla płatności PayPal

2021-05-04
Bez kategorii
robinhood aplikacja rejestracja

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase uruchomiła obsługę płatności PayPal. Póki co jest ona dostępna tylko dla amerykanów, jednak firma zamierza rozszerzyć swoje usługi na więcej regionów.

Coinbase wprowadza wpłaty za pomocą PayPala

Coinbase ogłosił nową metodę płatności 29 kwietnia. Wraz z wprowadzeniem nowej funkcji, użytkownicy z USA mogą kupować kryptowaluty za pomocą kart debetowych i kont bankowych powiązanych z ich kontami PayPal.

Giełda zauważyła, że nowa opcja płatności ma usprawnić i przyspieszyć zakup kryptowaluty. Jest ona bowiem sporo szybsza niż konwencjonalne przelewy środków z kont bankowych na konto Coinbase.

Użytkownicy z USA będą mogli połączyć swoje konto PayPal z kontem Coinbase i dokonywać zakupów do 25 000 USD dziennie. Coinbase planuje wprowadzić nową usługę płatniczą w innych krajach w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wypłaty gotówki na PayPal są już dostępne w Ameryce, Kanadzie, Europie i Wielkiej Brytanii.

Publiczne notowanie

Integracja wsparcia płatności PayPal przeniosła uwagę z długo wyczekiwanej oferty publicznej Coinbase, która miała miejsce w kwietniu. Firma stała się pierwszą dużą giełdą kryptowalutową, której akcje są notowane na tradycyjnych rynkach giełdowych w Ameryce.

Platforma doświadczyła burzliwego pierwszego dnia handlu na NASDAQ. Jej akcje COIN odnotowały spory początkowy skok wartości. Akcje wzrosły o 31% od ceny referencyjnej wynoszącej 250 USD za akcję do 328 USD w dniu 14 kwietnia. Publiczny debiut zasadniczo wycenił firmę na 60 miliardów dolarów.

W dniu 30 kwietnia akcje COIN kosztowały już zaledwie 295 dolarów. Oznacza to powolny spadek wartości od czasu premiery, która miała miejsce ponad dwa tygodnie temu.

Wejście Coinbase na giełdę zostało powszechnie uznane za ważny kamień milowy dla przestrzeni kryptowalut i blockchain. Publiczne notowanie nadało firmie namacalną wartość i wydaje się być odzwierciedleniem rozwijającego się rynku kryptowalut, który w 2021 roku tylko rośnie.

Inne firmy zamierzają pójść w ślady Coinbase i również rozważają wejście na giełdę. Dlaczego? Ponieważ przestrzeń kryptowalut nadal przyciąga coraz większą uwagę głównego nurtu i instytucji. Spółki te zapewniają inwestorom kolejny sposób zdobycia ekspozycji w branży.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności