Kurs Etheru przebił poziom 3000 USD

Ethereum Kursy kryptowalut Wiadomości

Kurs Etheru przebił w końcu psychologiczną granicę 3000 USD. W momencie pisania tych słów 1 ETH kosztuje 3089 USD. Kurs […]

Kurs Etheru przebił w końcu psychologiczną granicę 3000 USD. W momencie pisania tych słów 1 ETH kosztuje 3089 USD.

Kurs Etheru po 3000 USD

Stało się to, na co czekali wszyscy inwestorzy Ethereum. Kurs ETH przebił poziom 3000 USD. W tym momencie 1 ETH kosztuje 3089 USD, czyli 6,18 proc. więcej niż wczoraj i ok. 25 proc. więcej niż 7 dni temu.

Jak zaś radzi sobie Bitcoin? 1 BTC kosztuje 58 000 USD, czyli tylko 2 proc. więcej niż 24 h temu i ok. 10 proc. więcej niż tydzień wcześniej.

kurs etheruETH liderem wzrostów

Jeśli chodzi o ostatnie 24 h Ether faktycznie pozostaje liderem wzrostów (przynajmniej jeśli chodzi o czołowe altcoiny). W kwestii skoku kursu prześcignął go tylko Uniswap, który zdrożał o blisko 11 proc.

Czy skok ceny ETH i przebicie bariery 3000 USD oznacza, że sezon na altcoiny rozpoczął się na dobre?

Analityk Michael van de Poppe od dawna liczył na hossę na tym czołowym alcie. Teraz stwierdził na Twitterze, że widząc, że 1 ETH kosztuje więcej niż 3000 USD, czuje się świetnie.

Jego zdaniem to jednak dopiero początek rajdu cenowego ETH.

Wcześniej sugerował, że Ether w tym cyklu zdrożeje do ponad 10 000 USD. Możliwe jest nawet ATH na poziomie 17 500 USD.

Z kolei znany trader i analityk CryptoCobain podzielił się ostatnio swoimi przemyśleniami na temat potencjalnego zagrożenia, jakie Ethereum (ETH) stwarza dla Bitcoina (BTC).

– Myślę, że odwrócenie uwagi [od BTC na rzecz ETH] jest teraz nieuniknione, ale myślę, że będzie to tymczasowe – powiedział i dodał, że szczyt na wykresie ETH nastąpi już po osiągnięciu szczytu przez Bitcoina.

Pytanie brzmi teraz: czy szczyt na BTC jest już za nami i właśnie rozpoczęła się ostatnia faza bańki, czyli sezon altcoinów?

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
cena eth eth cena eth po 3000 usd kurs eth kurs ether

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.