za
Powrót hossy na BTC już niedługo - twierdzi Dan Morehead, CEO Pantera Capital

Powrót hossy na BTC już niedługo? Tak twierdzi Dan Morehead, CEO Pantera Capital

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Dyrektor generalny Pantera Capital – Dan Morehead – jest zdania, że ​​bessa na rynku BTC niedługo się skończy, a kurs bitcoina ponownie powróci na północ. Stwierdził również, że dominacja dwóch największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej – BTC i ETH – zanika, a społeczność powinna zwracać uwagę na inne projekty z tego rynku, które są „naprawdę ważne”.

Czy byki przejmą ponownie rynek bitcoina?

Podczas niedawno udzielonego wywiadu dla Bloomberga, CEO Pantera Captital i entuzjasta bitcoina – Dan Morehead – podzielił się opinią, że trwająca kryptowalutowa zima wkrótce zacznie ustępować, po czym nastąpi kolejna hossa. Argumentował to stwierdzeniem, że takie wzloty i upadki są czymś naturalnym i miały miejsce wielokrotnie w ciągu ostatniej dekady. Przytoczył tu załamanie się rynku w 2018 roku oraz następujący po nim kolejny boom rynkowym.

Przeszliśmy przez trzy duże cykle bessy. Myślę, że w czerwcu osiągnęliśmy minima i zbliżamy się do kolejnej hossy. Może być kamienista i może trochę potrwać, ale myślę, że zbliżamy się do następnego etapu rajdu.

– stwierdził

W kwestii przyszłej ceny pierwszej kryptowaluty, Morehead spodziewa się, że będzie ona nadal iść do góry, około 2,5 razy w ciągu każdego roku. Niemniej jednak twierdzi, że sektor cyfrowych aktywów w ostatnim czasie mocno się zmienił i nie krąży już wyłącznie wokół bitcoina i etheru. Jest on bowiem zdania, że w najbliższej przyszłości wiele innych znaczących projektów ma szansę na rozwój w znacznie szybszym tempie niż bitcoin:

Bitcoin to już nie wszystko. Kiedyś stanowił on 100% rynku, a przez jakiś czas Bitcoin i Ethereum były w zasadzie wszystkim. Teraz jest wiele, naprawdę ważnych projektów i widziałeś trochę rajd bitcoina, ale prawdziwa historia to projekty inne niż Bitcoin i Ethereum, które zbierają więcej.

Powrót hossy na BTC już niedługo? Tak twierdzi Dan Morehead, CEO Pantera Capital

Brian Armstrong uważa, że na hossę jeszcze poczekamy

Nie wszyscy jednak podzielają optymistyczne spojrzenie Dana Moreheada na rynek kryptowalut. Dwa tygodnie temu dyrektor generalny Coinbase – Brian Armstrong – wypowiedział się na temat obecnej sytuacji na rynku. Jest on zdania, że ciężko wskazać okres, w którym zakończy się kryptowalutowa zima. Dyrektor generalny jednej z największych giełd kryptowalut spodziewa się, że ​​może to trwać ponad 18 miesięcy, stąd firmy powinny być przygotowane na turbulencje:

Wszyscy mamy nadzieję, że potrwa to od 12 do 18 miesięcy i udany powrót do zdrowia, ale oczywiście musisz przygotować się na to, że będzie to trwać dłużej. I tak o tym myślimy. I nie staramy się przesadzać w przewidywaniu przyszłości.

Zwróćmy tu uwagę na fakt, że wiele firm z branży cyfrowych aktywów, w tym Three Arrows Capital, Celsius, Zipmex i BlockFi, doświadczyło poważnych problemów z powodu bessy. Niektóre z nich były zmuszone do wstrzymania wypłat i wpłaty na swoich platformach, jak wspomniane 3AC oraz Celsius.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.