za

Brian Armstrong spodziewa się, że bessa może potrwać jeszcze wiele miesięcy

robinhood aplikacja rejestracja

Brian Armstrong – CEO Coinbase – spodziewa się, że trwająca obecnie na rynku bessa potrwa od 12 do 18 miesięcy. Przyznał jednak, że jego firma jest przygotowana na taką sytuację.

Brian Armstrong mówi o sytuacji na rynku

W niedawnym wywiadzie dla CNBC dyrektor generalny Coinbase powiedział, że bessa powinna potrwać na rynku kryptowalut nie dłużej niż 18 miesięcy.

Wszyscy mamy nadzieję, że [bessa] potrwa od 12 do 18 miesięcy i [zobaczymy] udany powrót do zdrowia, ale oczywiście musisz brać pod uwagę, że może to potrwać dłużej. I tak też o tym myślimy [w Coinbase]. I nie staramy się przesadzać w przewidywaniu przyszłości

– tłumaczył.

Założona w 2012 r. firma Coinbase przetrwała już wcześniejsze bessy na rynku kryptowalut. Mając to na uwadze, Armstrong jest przekonany, że jego platforma handlowa ponownie wyjdzie z tego okresu zwycięsko.

Jako firma przeszliśmy przez cztery takie cykle. A jesteśmy na rynku dopiero dziesięć lat… Jeśli po prostu się nie rozproszymy i będziemy nadal tworzyć świetne produkty, przez następne pięć lub dziesięć lat będziemy sobie dobrze radzić

– dodał.

Warto jednak zauważyć, że w drugim kwartale 2022 r. Coinbase odnotowało stratę netto w wysokości aż 1,1 miliarda dolarów. Pierwszy kwartał również był dość nieudany. Pod wpływem dekoniunktury i odpływu inwestorów firma zdecydowała się nawet na cięcia kosztów i w czerwcu zwolniła 18% swoich pracowników.

Bessa potrwa tylko do początku 2023 roku?

W zeszłym miesiącu Grayscale Investments również analizowało obecną sytuację rynkową i porównało ją do poprzednich cykli spod znaku niedźwiedzia. Analitycy firmy podkreślili, że spadki na giełdach kryptowalut rozpoczęły się w połowie czerwca tego roku i mogą potrwać do początku 2023 roku. Następnie eksperci dodali, że “pomimo spadków cen, likwidacji [pozycji] i zmienności [cen], branża kryptowalut nadal się umacnia i wprowadza innowacje, przesuwając granice tego, co jest możliwe”.

Dziś jeden bitcoin kosztuje 21 700 USD. To 2% więcej niż wczoraj i 7% mniej niż 7 dni temu. Z kolei ether przebił poziom 1700 USD. Oznacza to skok ceny o ponad 4% w skali doby.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.