za
coinbase base

Coinbase odnotowało w II kwartale 2022 r. stratę rzędu 1,1 mld USD

Konferencja Kryptoraport

Giełda kryptowalut Coinbase poinformowała, że odnotowała stratę 1,1 mld USD w II kwartale br. z powodu „gwałtownych” spadków kryptowalut. Platforma zarejestrowała również spadek wolumenu obrotu i przychodów z transakcji.

Coinbase z problemami

To drugi z rzędu kwartał, który dla jest stratny dla Coinbase. To jednak największa strata od czasu rozpoczęcia jej notowania na Nasdaq, co miało miejsce w kwietniu 2021 roku. Wyniki, które wyraźnie rozminęły się z oczekiwaniami analityków, zostały ujawnione w liście do akcjonariuszy dot. II kwartału 2022 r. Stwierdzono w nim:

Obecny kryzys przyszedł szybko i gwałtownie, a zachowania klientów odzwierciedlają to, co na rynkach działo się w przeszłości.

Coinbase dodało, że II kwartał był dla firmy „trudnym okresem”, w którym wolumen obrotu spadł o 30%, a przychody transakcyjne obniżyły się o 35%.

Na oba wskaźniki wpłynęła zmiana aktywności klientów i rynku, napędzana czynnikami makroekonomicznymi

– napisano w liście.

Analityk Morningstar, Michael Miller, powiedział agencji Reuters, że chociaż „Coinbase nie zarejestrowało masowej migracji ze swojej platformy […], jej użytkownicy stają się bardziej pasywni w kwestii inwestowania w kryptowaluty”.

Giełda kryptowalut odnotowała przychody w wysokości 802,6 mln USD, co stanowi 45,1-procentowy spadek w porównaniu z poprzednim kwartałem i oszałamiający spadek o 153,1% w porównaniu z drugim kwartałem z poprzedniego roku. Strata netto, która wyniosła 1,1 mld USD, była spowodowana głównie 446 mln USD odpisami z tytułu utraty wartości bezgotówkowych. Chodziło głównie o niższe ceny aktywów kryptowalutowych w II kwartale.

coinbase straty

Coinbase napisało jednak, że pomimo spowolnienia gospodarczego firma stara się dostosować do zmieniających się warunków rynkowych. Aby obniżyć wydatki i poprawić marże, Coinbase zredukowało o 18% liczbę pracowników.

(…) obniżyliśmy całoroczny zakres wydatków w zakresie technologii i rozwoju oraz kosztów ogólnych i administracyjnych

– dodano.

Miller zauważył jednak, że „redukcja raczej nie przywróci rentowności przy obecnych poziomach generowania przychodów”.

Patrząc w przyszłość, Coinbase przekazało, że spodziewa się, że „warunki na rynku kryptowalut” z drugiego kwartału utrzymają się do trzeciego kwartału 2022 r. Firma dodała, że ​​spodziewa się dalszego spadku całkowitego wolumenu obrotu i średnich przychodów z transakcji na użytkownika. Jednak jest zdania, że może ​​wzrosnąć jej przychód z opłat abonamentowych i serwisowych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności