za
celsius wypłaty

Celsius chce ponownie uruchomić wypłaty środków. Dotyczy to jednak tylko części klientów

Celsius od około dwóch miesięcy prowadzi postępowanie upadłościowe. W mediach w tym czasie pojawiały się różne rewelacje na temat finansów firmy. Teraz  pożyczkodawca z rynku kryptowalut chce ponownie uruchomić system wypłaty dla posiadaczy rachunków powierniczych i typu “Withhold Account”.

Ponowne włączenie systemu wypłat przez Celsius

Celsius podał, że musi ponownie uruchomić system wypłaty dla niektórych swoich klientów. Jednak wypłaty byłyby ograniczone tylko do tej grupy klientów, którzy prowadzili rachunki powiernicze i typu Withhold Account. Nieistniejąca już platforma pożyczek kryptowalutowych przekazała, że ​​ci użytkownicy byli właścicielami swoich kryptowalut ze względu na strukturę ich kont i jako tacy powinni być uprawnieni do odzyskania środków, które zdeponowali na platformie. Następnie dodano, że użytkownicy kont Earn and Borrow nie powinni mieć możliwości wycofania swoich aktywów.

Klienci przenieśli aktywa kryptowalutowe do Programu Powierniczego lub kont typu “Withhold Account” z zewnętrznego portfela, ale nigdy nie przenieśli praw własności do Programu Zarabiania lub Programu Pożyczek

– czytamy w komunikacie projektu.

Dalej poinformowano też, że Celsius ma łącznie 5000 użytkowników z kontami “Withhold” o wartości około 15 milionów dolarów i 58 300 użytkowników z kontami powierniczymi o wartości około 210 milionów dolarów. Środki te “utknęły” na platformie.

celsius wypłaty

Problemy Celsius

Przypomnijmy, że 14 czerwca firma nagle i bez zapowiedzi zamroziła wypłaty środków ze swojej platformy. Tą decyzją wywoła dużą panikę na rynku kryptowalut. Potem było już tylko gorzej. W połowie lipca pożyczkodawca oficjalnie złożył wniosek o upadłość.

Upadek firmy miał wpływ na inne podmioty z rynku. Caisse de Depot et Placement du Quebec (CDPQ), czyli kanadyjski fundusz emerytalny w październiku 2021 r. zainwestował w Celsius aż 150 milionów dolarów. Działo się to w ramach rundy finansowania współprowadzonej przez WestCap Investment Partners LLC na kwotę 400 milionów dolarów. CDPQ wysłało w tej sprawie drogą mailową oficjalne oświadczenie, w którym czytamy:

Rozumiemy, że nasza inwestycja w Celsius rodzi szereg pytań. (…) To jest sprawa, którą traktujemy bardzo poważnie i w odpowiednim momencie przedstawimy dalsze komentarze. Celsius jest obecnie zaangażowany w złożony proces, którego rozwiązanie zajmie trochę czasu.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.