Commerzbank AG licencja kryptowaluty, berlin

Kolejna wygrana bitwa: Commerzbank AG będzie mógł przechowywać kryptowaluty

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Commerzbank AG, jeden z wiodących niemieckich banków, uzyskał licencję na przechowywanie kryptowalut dla swoich klientów.

Commerzbank AG będzie przechowywał kryptowaluty

Ta zgoda organów regulacyjnych pozycjonuje Commerzbank jako pierwszy duży niemiecki bank oferujący kompleksowe usługi w zakresie przechowania aktywów cyfrowych. Jak wskazał "Bloomberg", zdobycie licencji na przechowywanie kryptowalut umożliwia jednak firmie zaoferowanie szerszego, różnorodnego zakresu usług związanych z aktywami cyfrowymi.

Licencja daje bankowi strategiczną przewagę na rynku. Jörg Oliveri del Castillo-Schulz, dyrektor operacyjny Commerzbanku, skomentował to w następujących słowach:

Teraz, gdy otrzymaliśmy licencję, osiągnęliśmy ważny kamień milowy. Podkreśla to nasze ciągłe zaangażowanie w stosowanie najnowszych technologii i innowacji oraz stanowi podstawę wspierania naszych klientów w obszarach zasobów cyfrowych.

Licencja Commerzbanku wpisuje się w krajobraz podobnych inicjatyw innych instytucji finansowych w Europie. Jednostka ds. blockchaina Societe Generale SA uzyskała, przykładowo, stosowną licencję wydaną na mocy nowych francuskich przepisów w lipcu. Z kolei DZ Bank AG, niemiecki pożyczkodawca spółdzielczy, uruchomił niedawno platformę przechowywania aktywów cyfrowych. DWS Group, niemiecka firma, która zajmuje się zarządzaniem aktywami przygotowuje się do wprowadzenia na europejski rynek funduszy ETF kryptowalut dla inwestorów detalicznych.

Commerzbank AG licencja kryptowaluty, bitcoin

Niemiecki rynek kryptowalut

W przeciwieństwie do niektórych krajów europejskich, Niemcy mają szczególne wymagania wobec banków oferujących usługi z zakresu kryptowalut. By móc świadczyć takie usługi, banki muszą uzyskać formalne rozszerzenia istniejących licencji.

Ramy regulacyjne zapewniają, że europejskie organy nadzoru bankowego zachowują przejrzystość i nadzór nad rynkiem. Rozwiązują problemy związane z przestrzeganiem przepisów, bezpieczeństwem i ochroną inwestorów.

Choć banki wykazują coraz większe zainteresowanie rynkiem kryptowalut, Europejski Bank Centralny nadal wskazuje głównie na zagrożenia, a nie szanse związane z tą branżą. Urzędnicy apelują o zlikwidowanie „istniejących luk” w przepisach dotyczących cyfrowych aktywów. Celem jest zapewnienie, aby banki nie unikały kontroli regulacyjnej w swoich operacjach związanych z kryptowalutami, stawiając na pierwszym miejscu integralność i stabilność systemu finansowego.

Przestrzegając rygorystycznych wymogów regulacyjnych, Commerzbank stał się liderem w dostarczaniu bezpiecznych i przejrzystych usług w zakresie aktywów cyfrowych. W miarę dojrzewania branży postępy te przyczyniają się do szerszej akceptacji i integracji kryptowalut z tradycyjnym systemem finansowym.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności