za
Paris Saint-Germain x Blvck Paris ogłaszają współpracę.

NFT i Moda: Paris Saint-Germain i Blvck Paris łączą siły w unikalnym projekcie

Jeden z najlepszych klubów piłkarskich Francji, Paris Saint-Germain wprowadza kolekcję NFT w ramach współpracy z Blvck Paris. Drop tokenów odbędzie się na platformie Crypto.com. Co ciekawe, kolekcja NFT będzie połączona z fizyczną kolekcją ubrań, która powstała w ramach nowej ekskluzywnej współpracy.

Paris Saint-Germain F.C. łączy siły z awangardową marką modową Blvck Paris

Możliwości tokenów NFT (które obecnie przechodzą swój renesans) coraz mocniej dostrzega biznes. Szczególnie mocno zainteresował się nimi świat mody i sportu. Kolejne kolekcje NFT od marek modowych oraz fan tokeny drużyn sportowych są tego doskonałym przykładem. W środę 15 listopada ogłoszono bardzo interesującą współpracę, która przyciągnie uwagę zarówno fanów francuskiego futbolu, jak i mody.

Paris Saint-Germain, czyli jeden z najpopularniejszych klubów piłkarskich, postanowił nawiązać współpracę z ekskluzywną marką modową Blvck Paris. Efektem tej współpracy jest nie tylko kolekcja fizycznych ubrań, ale także powiązana z nimi kolekcja tokenów NFT. Drop tokenów początkowo dostępny będzie wyłącznie na giełdzie Crypto.com. Ich właściciele uzyskają szereg korzyści, takich jak możliwość wcześniejszego zakupu ubrań z kolekcji.

Drop obejmuje łącznie 1000 tokenów NFT w cenie 50 USD za sztukę. Warto dodać, że 10% z tych tokenów to NFT w specjalnej edycji, które umożliwiają wymianę tokenów na paczki fizycznych przedmiotów ze współpracy PSG i Blvck Paris. Tokeny bite są na łańcuchu Cronos obsługiwanym przez Crypto.com. Fizyczne przedmioty z tej kolekcji pojawią się w sklepach już w przyszłym tygodniu.

Renesans tokenów NFT – długotrwały trend, czy lekkie przebudzenie rynku?

Rok 2023 nie był łaskawy dla rynku niewymienialnych tokenów. Kolekcje NFT stale traciły na swojej wartości, a ostatnie 8 miesięcy to ciągłe spadki. Sytuacja zmieniła się w październiku, gdyż wartość niektórych kolekcji poszybowała o nawet blisko 1000%. Współpraca Paris Saint-Germain oraz Blvck Paris pokazuje, że duże marki i firmy nadal zainteresowane są Web3 i tokenami NFT.

Zainteresowanie takimi projektami jest na tyle wysokie, że kolejne marki z pewnością także będą celowały w działania łączące ich brand z tokenami NFT i Web3. Czy to oznacza trwały wzrost wartości rynku NFT, który w kryptowalutowej społeczności stał się wręcz memem? Wszystko okaże się w przeciągu najbliższych miesięcy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.