za
Cena NFT rośnie.

Cena NFT rośnie – sprawdź swój portfel, bo NFT-eki znów gonią zieleń!

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Spadek wartości NFT stał się w kryptowalutowej społeczności wręcz memem. Wielu inwestorów rzewnymi łzami żałowało swojej decyzji zakupowej. Niektórzy z nich nawet zdecydowali się na pozew sądowy przeciwko twórcom BAYC. Niemniej jednak wyniki za październik wyraźnie pokazują, że sektor niewymiennych tokenów budzi się do życia. Cena NFT rośnie, czego doskonałym przykładem jest wzrost kolekcji CryptoPunks.

Wolumen sprzedaży skacze o prawie 1000% – cena NFT nieoczekiwanie rośnie

Uptober, czyli październikowy miesiąc wzrostów na rynku kryptowalut nie zawiódł i w tym roku. Cena BTC oraz altcoinów wyraźnie poszła w górę, zaś optymistyczne nastroje na rynku okazały się dźwignią dla sektora, który wydawał się już praktycznie martwy. Mowa oczywiście o rynku tokenów NFT, których złota era przeminęła wraz z końcem 2021 roku.

Rynek tokenów NFT w 2023 roku.
Źródło – Binance Research.

Rok 2023 to na rynku NFT-eków głęboka bessa. Efektem popadnięcia w niełaskę inwestorów, były spadki niektórych kultowych kolekcji tokenów NFT o nawet 70%. O prawdziwej zapaści sektora NFT świadczyć może zarówno drastyczny spadek wartości NFT od Yuga Labs (awatary ze znudzonymi małpami), jak i redukcja personelu OpenSea (platforma do handlu NFT) o połowę.

Choć mogło wydawać się, że NFT podzieliły już los zeszłorocznego śniegu, tak nieoczekiwanie wzrosty na rynku kryptowalut przełożyły się także na rynek NFT. Wyznacznikiem tego pozytywnego trendu okazał się wzrost wartości kolekcji NFT CryptoPunks. Wolumen obrotu w przeciągu ostatnich 7 dni skoczył o ponad 900%.

Wzrost po 8 miesiącach spadków

Kolekcja CryptoPunks w całości wybita na blockchainie Ethereum przez Matta Halla oraz Johna Watkinsona, jest wyraźnym sygnałem dla całego rynku tokenów NFT. Wartość kolekcji CryptoPunks wzrosła z poziomu 200 000 USD do 3 mln USD. Czy to samo stanie się z innymi niewymienialnymi tokenami? Czy czeka nas kryptowalutowa wiosna także na rynku tokenów NFT? Nagłe ożywienie tego, wydawać mogłoby się martwego, sektora, daje spore nadzieje.

Z tego też powodu wielu inwestorów sprawdza swoje portfele patrząc, czy ich zachomikowane tokeny NFT znów mają jakąś wartość. Niewykluczone, że zbliżająca się hossa podziała na rynek niewymienialnych tokenów niczym powiew wiosny po wielu miesiącach kryptowalutowej zimy. Jeżeli masz w swoim portfelu tokeny NFT, to lepiej regularnie sprawdzaj ich wartość.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.