za
MicroStrategy stawia na bitcoina.

MicroStrategy stawia na bitcoina. Niezrealizowane zyski to już ponad 1 mld USD!

MicroStrategy to firma, która na rekordową skalę inwestuje w bitcoina. Według kierownictwa firmy, niezrealizowane zyski z tej inwestycji przekroczyły 1 mld USD. Wzrost wartości kryptowaluty Satoshiego Nakamoto sprawia, że kapitał MicroStrategy rośnie w coraz większym tempie.

Czy przedsiębiorstwo założone przez Michaela Saylora zdecyduje się na dalszą inwestycję w BTC? Otóż MicroStrategy stawia na bitcoina i zamierza korzystać z nadchodzącej hossy pełnymi garściami.

MicroStrategy stawia na bitcoina i już planuje kolejne zakupy

Kryptowalutowa zima się kończy, czego doskonałym potwierdzeniem są wyniki rynku pierwszej kryptowaluty z października. Wzrost BTC z poziomu 27 000 USD do ponad 37 000 USD, to wynik tylko z 31 dni października. Firma MicroStrategy znana jest ze swoich licznych i częstych inwestycji w bitcoina. Przedsiębiorstwo założone przez Michaela Saylora odnotowało niezrealizowany zysk z inwestycji w BTC o wartości 1,1 mld USD. Dzięki temu wartość portfela firmy wzrosła do 5,8 mld USD.

Michael Saylor znany jest ze swojego poparcia dla kryptowaluty Satoshiego Nakamoto i stał się on poniekąd jednym z największych propagatorów adopcji BTC. Jak widać, decyzje inwestycyjne byłego CEO MicroStrategy były zdecydowanie opłacalne. Obecnie firma posiada 158 400 BTC. Firma od 3 lat regularnie dokupuje BTC i w 2024 roku z pewnością będzie kontynuowała ten trend inwestycyjny.

Wyścig MicroStrategy i Block.One.

Block.One wyprzedził MicroStrategy w ilości posiadanych BTC

Co ciekawe, Microstrategy przez wiele miesięcy uchodziła za firmę numer 1, jeśli chodzi o przechowywanie kapitału w BTC. Sytuacja zmieniła się jednak w tym październiku, kiedy na czoło korporacyjnego peletonu bitcoina wysunął się nowy lider, czyli Block.One. Firma oświadczyła, że w swoich zasobach posiada obecnie 164 000 BTC, czyli więcej od MicroStrategy o aż 9200 BTC.

Warto zaznaczyć, że MicroStrategy z pewnością nie zrezygnuje z tego wyścigu, ponieważ firma Michaela Saylora regularnie dokupuje BTC. Na ten moment jednak zajmuje ona drugie miejsce, ponieważ Block.One także zamierza nadal inwestować w BTC. Rok 2024 z pewnością będzie nieustannym wyścigiem pomiędzy MicroStrategy oraz Block.One.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.