za
Klienci Coinbase czekają na komunikat w sprawie aktualizacji Shanghai

Coinbase z ważną informacją dot. stakowanych etherów po aktualizacji Shanghai

Binance Launchpool

Główna sieć blockchaina Ethereum przejdzie w kwietniu długo wyczekiwany hard fork o nazwie Shanghai. Kluczową kwestią dotyczącą tej aktualizacji jest umożliwienie walidatorom oraz inwestorom wycofanie ich stake’owanych tokenów z Beacon Chain. Giełda Coinbase przygotowuje się już do potencjalnych następstw tego wydarzenia. W związku z tym uprzedzono klientów platformy, że przetwarzanie ich wniosków o uwolnienie zablokowanych etherów może trwać dłużej, niż się spodziewano.

Coinbase przepowiada następstwa Shangahi

W dniu 15 marca giełda kryptowalut Coinbase przekazała ważną informację w związku ze zbliżającą się aktualizacją Ethereum o nazwie Shanghai. Amerykańska firma spodziewa się zmasowanej ilości wniosków o zakończenie opcji stakingu dla danych adresów. Dodatkowe obawy budzi uwolnienie zamkniętych w puli stakowanych etherów (ETH). To natomiast spowoduje wydłużenie czasu przetwarzania każdego zgłoszenia. Coinbase wzywa zatem osoby, które planują niezwłocznie otrzymać z powrotem swoje kryptowaluty po hard forku, by uzbroiły się w cierpliwość.

Jak napisano w opublikowanym ogłoszeniu, giełda nie odpowiada bezpośrednio za proces zachodzący na blockchainie Ethereum. Z tego powodu niektóre osoby będą musiały czekać tygodniami, a może i miesiącami, by zobaczyć ponownie swoje ETH w portfelu.

We wrześniu minionego roku blockchain Ethereum przeszedł najważniejszą jak dotąd aktualizację w swojej historii. Hard fork o nazwie Merge sprawił, że sieć zmieniła swój algorytm konsensusu z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). W następstwie tego wydarzenia aktywa osób chcących korzystać z programu stakingu zostały zablokowane. Po tej fuzji podmioty świadczące usługi dostawcy stakingu, jak Coinbase, umożliwiły inwestorom blokowanie etherów poprzez ich platformę.

Warto pamiętać, że giełda jest tylko pośrednikiem w całym tym procesie. W związku z tym – również przy odwrotnej kolejności, czyli powrocie etherów do portfeli jej klientów – pełni wyłącznie rolę przekaźnika i nie ma wpływu na czas realizacji wniosków. Jak napisano:

Żądania anulowania stakingu będą otwarte dla wszystkich klientów Coinbase w tym samym czasie i zostaną przekazane do protokołu Ethereum i ustawione w kolejce na podstawie tego, kiedy zostaną otrzymane.

Coinbase informuje, że składanie wniosków ruszy 24h po pomyślnie przeprowadzonej aktualizacji Shanghai.

Na początku marca giełda wysłała również mailing do swoich klientów informując ich o zmianach dot. usług stakingu na platformie. Od końca miesiąca ​​inwestorzy będą otrzymywać nagrody ze zdecentralizowanych protokołów, a nie bezpośrednio z samej giełdy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Jestem redaktorem i dziennikarzem skupionym na sektorach kryptowalut, blockchain oraz web3. Dla Bitcoin.pl piszę od 2021 roku. Prowadzę program ''Web'3'n'more'' - cykl wywiadów poświęconych polskim projektom z tej branży. W wolnym czasie zajmuję się muzyką, jestem wokalistą zespołów Lords of the Deep Forest oraz Brütal Melon.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 579,36 USD-0,73%
Ethereum logo
EthereumETH
3908,32 USD4,04%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,62 USD0,23%
Solana logo
SolanaSOL
165,00 USD-0,76%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3908,07 USD4,06%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,06%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,83%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-3,45%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,37 USD0,05%