za
Bybit wprowadza obowiązkową weryfikację KYC

Bybit wprowadza obowiązkową weryfikację KYC

Binance Launchpool

Wiele słyszy się o regulacjach sektora kryptowalut i nowych przepisach, do których będą musiały się dostosować działające na nim podmioty. Jednym z wymogów, jaki narzucają regulatorzy na firmy oferujące handel cyfrowymi aktywami, jest weryfikacja ich użytkowników. Chodzi przede wszystkim o przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz wspieraniu terroryzmu. Dlatego też coraz więcej scentralizowanych giełd stara się dostosować do tych przepisów poprzez wprowadzenie systemu weryfikacji Know Your Customer (KYC).

Bybit wprowadza obowiązkową weryfikację klientów

W dniu 24 kwietnia giełda kryptowalut Bybit przekazała, że zmienia swoje zasady dotyczące bezpieczeństwa. Od dnia 8 maja, wszyscy użytkownicy platformy, by skorzystać z jej produktów i usług, muszą przejść obowiązkową weryfikację tożsamości. Klienci giełdy, którzy nie przejdą weryfikacji tożsamości poprzez KYC, będą musieli się pożegnać z korzystaniem z oferowanych przez nią narzędzi.

Jak napisano, jeśli ktoś do 8 kwietnia nie ukończy pomyślnie tej procedury, będzie mógł jedynie ”zamknąć istniejące otwarte pozycje lub zamówienia, zwrócić pożyczki lub wycofać się. Wszelkie nowe działania handlowe będą ograniczone”. Do teraz inwestorzy mogli używać opcji oferowanych przez giełdę bez posiadania konta ze zweryfikowaną tożsamością. Takie osoby miały nałożony odgórnie dzienny limit wypłat w wysokości 20 tys. USDT oraz miesięczny limit wypłat w wysokości 100 tys. USDT.

Posiadacze zweryfikowanych kont, którym udało się ukończyć pierwszy poziom KYC, mieli nieco inne prawa. Mogli bowiem dokonywać wypłat od 1 miliona USDT do 12 milionów USDT, w zależności od posiadanego przez nich poziomu statusu VIP.

Bybit zapewnia, że ​​Twoje dane osobowe będą szyfrowane i chronione w celu zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa oraz będą wykorzystywane wyłącznie w celu weryfikacji Twojej tożsamości, aby lepiej Ci służyć. Nie jest udostępniany ani wykorzystywany do celów marketingowych

– czytamy w oświadczeniu giełdy.

Firma przekazała, że ​​wdrożenie nowych środków KYC nie powinno zająć więcej czasu niż od 15 minut do 48 godzin. Argumentując swoje poparcie dla tego typu ruchów, podkreślono potrzebę zachowania wszystkich kwestii bezpieczeństwa oraz zgodności, a także zapobiegania nielegalnym działaniom. Wspomniano także o możliwości zapewnienia sprawnych usług oraz wygody w sytuacji, gdy dany użytkownik utraciłby swoje dane uwierzytelniające.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Jestem redaktorem i dziennikarzem skupionym na sektorach kryptowalut, blockchain oraz web3. Dla Bitcoin.pl piszę od 2021 roku. Prowadzę program ''Web'3'n'more'' - cykl wywiadów poświęconych polskim projektom z tej branży. W wolnym czasie zajmuję się muzyką, jestem wokalistą zespołów Lords of the Deep Forest oraz Brütal Melon.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 441,13 USD0,08%
Ethereum logo
EthereumETH
3518,88 USD0,37%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,46 USD1,06%
Solana logo
SolanaSOL
134,95 USD-0,67%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3518,61 USD0,39%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,18%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,63 USD6,12%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,05%