za
kurs bitcoina konsolidacja

Bitcoin nadal nie może się zdecydować, czy podążyć na północ, czy na południe

Kurs bitcoina znajduje się na poziomie ok. 42 300 USD. To niemal tyle samo co wczoraj, ale zarazem aż 8% mniej niż 7 dni temu. Kryptowaluta nie może wyjść z konsolidacji. Na rynku panuje niepewność.

Kurs bitcoina

Gdy kurs bitcoina zaczął niedawno rosnąć, na rynku pojawiły się nadzieje, że będziemy kontynuować marsz w kierunku nowego ATH. Teraz jednak pierwotna kryptowaluta utknęła w miejscu. Za 1 BTC płaci się obecnie ok 42 300 USD, co przekłada się na aż 8-procentowy spadek w skali tygodnia, ale w ciągu jednego dnia niewiele się zmieniło – jeden bitcoin kosztuje niemal tyle samo, co wczoraj.

Z kolei 1 ETH kosztuje ok. 3 180 USD. To mniej o 9% niż tydzień temu i ok. 2% mniej niż wczoraj.

Poziom indeksu Bitcoin Fear and Greed, który pomaga analizować nastroje na rynku, pokazał parę godzin temu strach (poziom 32).

Analitycy sugerują spokój

Warto zobaczyć, jak na obecny kurs reagują eksperci. Cathie Wood z Ark Invest w czasie konferencji Bitcoin 2022 w Miami potwierdziła, że długoterminowo oczekuje, że 1 BTC będzie kosztowało aż 1 mln USD (mówiła też o wielu innych kwestiach, o czym napisaliśmy tutaj).

kurs bitcoina konsolidacja

Co zaś myśli PlanB, analityk i inwestor, który stworzył model wyceny BTC S2F? Wydaje się on być nadal byczo nastawiony do BTC. Podkreśla, że cena 100 000 USD zostanie na pewno osiągnięta (zakładając, że jego model jest poprawny), ale nie jest w stanie zagwarantować, kiedy to nastąpi.

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1513253712625553410?cxt=HHwWhMCywf2OlIAqAAAA
https://twitter.com/100trillionUSD/status/1513151439606104068?cxt=HHwWiIC-kfTN5f8pAAAA

Bardziej dosłowny jest z kolei analityk Michael van de Poppe.

Kolejny cykl byka [na rynku kryptowalut] jest bliższy niż myślicie

– napisał na Twitterze.

Myślę, że samo #DeFi też będzie jedną z największych niespodzianek

– dodał w poście.

Jak zaś wy oceniacie to, co dzieje się na rynku? Czy kupujecie, czy sprzedajecie teraz kryptowaluty?

Aktualny kurs bitcoina (BTC) i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności