za
paypal

Brytyjscy klienci PayPala mogą od teraz kupować kryptowaluty

2021-09-17
Kryptowaluty
Konferencja Kryptoraport

Globalny gigant płatności, PayPal ogłosił w piątek, że jego klienci w Wielkiej Brytanii mogą od teraz kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty bezpośrednio ze swoich kont.

Z przyjemnością dzielimy się informacją, że wszyscy uprawnieni klienci w Wielkiej Brytanii mogą teraz kupować, posiadać i sprzedawać #kryptowaluty #Bitcoin, #Ethereum, #BitcoinCash & #Litecoin ze swoich kont PayPal. Szukajcie tego w aplikacji PayPal.

Podobnie jak w przypadku amerykańskiej wersji swoich krypto produktów, PayPal będzie korzystał z nowojorskiej licencjonowanej firmy kryptowalutowej Paxos. To właśnie ona umożliwi kupno, sprzedaż i przechowywanie cyfrowych aktywów.

Zakupy już od 1 funta

W zeszłym miesiącu, gigant płatności poinformował, że jego brytyjscy klienci będą mogli dokonywać zakupów już od 1 funta. Jose Fernandez da Ponte, dyrektor wyższego szczebla w dziale ds. kryptowalut PayPala mówił wtedy:

Nasz globalny zasięg, specjalistyczna wiedza na temat płatności cyfrowych oraz wiedza o konsumentach i firmach w połączeniu z rygorystycznymi kontrolami dotyczącymi bezpieczeństwa i zgodności [z przepisami] zapewnia nam wyjątkową okazję, by pomóc ludziom w Wielkiej Brytanii w odkrywaniu kryptowalut.

Dodał, że jego firma jest „zobowiązana do kontynuowania bliskiej współpracy z organami regulacyjnymi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie” w zakresie wdrażania swoich ofert dotyczących kryptowalut.

Wraz z wprowadzeniem oferty w Wielkiej Brytanii, region ten stał się pierwszą międzynarodową ekspansją produktów kryptowalutowych firmy, które początkowo zostały uruchomione w Stanach Zjednoczonych w październiku ubiegłego roku.

Oferując swoje usługi związane z kryptowalutami mieszkańcom Wielkiej Brytanii, spóła może odegrać znaczną rolę w zwiększaniu ekspozycji na aktywa cyfrowe w tym kraju.

Odkąd PayPal uruchomił swoje usługi kryptowalutowe, firma odnotowała ogromny ruch na swojej platformie oraz znaczny wzrost przychodów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności