za
paypal handel kryptowalutami

PayPal pozwoli klientom z Wielkiej Brytanii na handel kryptowalutami

European Halving Party 2024

Klienci PayPala z Wielkiej Brytanii, którzy posiadają zweryfikowaną tożsamością wkrótce będą mieli dostęp do handlu kryptowalutami. To ważna wiadomość dla rynku Zjednoczonego Królestwa.

PayPal i handel kryptowalutami

Od tego tygodnia mieszkańcy Wielkiej Brytanii po raz pierwszy będą mogli kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem systemu PayPal. To ważna wiadomość np. dla firm, które zaczęły oferować usługi związane z aktywami cyfrowymi.

Dostawca usług z zakresu płatności ogłosił w niedzielę, że klienci z Wielkiej Brytanii wkrótce będą mieli dostęp do bitcoina (BTC), etheru (ETH), litecoina (LTC) i bitcoin casha (BCH). Wszystko za pomocą strony internetowej PayPala i aplikacji mobilnej. Oznacza to, że firma zaczyna oferować swoją kryptowalutową usługę w pierwszym europejskim państwie. W zeszłym roku taka możliwość została uruchomiona w USA.

– Nasz globalny zasięg, specjalistyczna wiedza na temat płatności cyfrowych oraz wiedza o konsumentach i firmach w połączeniu z rygorystycznymi kontrolami dotyczącymi bezpieczeństwa i zgodności [z przepisami] zapewnia nam wyjątkową okazję, by pomóc ludziom w Wielkiej Brytanii w odkrywaniu kryptowalut – powiedział Jose Fernandez da Ponte, dyrektor wyższego szczebla w dziale ds. kryptowalut PayPala.

Dodał, że jego firma jest „zobowiązana do kontynuowania bliskiej współpracy z organami regulacyjnymi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie” w zakresie wdrażania swoich ofert dotyczących kryptowalut.

paypal handel kryptowalutami

Oferując swoje usługi związane z kryptowalutami mieszkańcom Wielkiej Brytanii, PayPal może odegrać znaczną rolę w zwiększaniu ekspozycji na aktywa cyfrowe w tym kraju.

Pogłoski o planach ekspansji na rynku kryptowalut PayPala krążą po rynku od zeszłego miesiąca. Wszystko zaczęło się od słów dyrektora generalnego Dana Schulmana, który powiedział inwestorom, że usługa wystartuje wkrótce w Wielkiej Brytanii. Wiemy też, że firma przygląda się również rozwojowi DeFi.

Problemy w UK

Inwestorzy kryptowalut w Wielkiej Brytanii mogą od pewnego czasu obawiać się tego, co robią władze. Urząd Nadzoru Finansowego coraz mocniej uderza w giełdy kryptowalut, które nie spełniają wymogów rejestracyjnych.

I tak np. urząd ostrzegał przed Binance. Stwierdził, że giełdzie nie wolno oferować Brytyjczykom swoich usług.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności