za

PayPal z rekordowym wolumenem dot. Bitcoinów

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ostatnio na rynku widzieliśmy korektę cen Bitcoina i altcoinów. Co ciekawe, w tym czasie dzienny wolumen dot. kryptowalut dostępnych w usłudze płatności PayPal wzrósł do rekordowego poziomu ponad 240 milionów USD.

PayPal a korekta na BTC

Globalny dostawca usług z zakresu płatności, PayPal, podwoił swój poprzedni rekord wolumenu kryptowalut. Tym razem wyniósł aż 242 milionów USD. Cyfrowe coiny o takiej wartości zmieniły właściciela na platformie wczoraj, 11 stycznia.

Według agregatora danych rynku kryptowalut Nomics, wczorajszy obrót przyćmił poprzedni rekord PayPala w wysokości 129 milionów USD, jaki został zarejestrowany 6 stycznia. Z kolei od 1 stycznia dzienny wolumen wzrósł o aż 950 proc.

Rosnący wolumen na PayPal oznacza zaś, że coraz więcej inwestorów korzysta z tej usługi firmy. Alex Saunders z Nuggets News stwierdził ostatnio, że gwałtowny wzrost wolumenu jest prawdopodobną oznaką rosnącej popularności BTC wśród sprzedawców detalicznych.

Zamknięte kryptowaluty

Pomimo, że wielu członków społeczności kryptowalut cieszy się z ostatniej decyzji PayPala dot. rynku kryptowalut, inni krytykują firmę za stworzenie „zamkniętej” struktury. O co im chodzi? Otóż, usługa nie obejmuje wypłat, zaś użytkownik Twittera Toomas Zobel spekuluje nawet, że ostatni wzrost wolumenu może wynikał tylko z wyprzedaży Bitcoinów.

Czy istnieje sposób sprawdzenia, czy był to wolumen kupna czy sprzedaży? – pytał.

Nie wiemy, czy obawy Zobela mają podstawy.

Dostęp do usług kryptowalutowych PayPala można uzyskać za pośrednictwem giełdy ItBit firmy Paxos. Oczekuje się, że PayPal będzie oferować usługę dot. kryptowalut 26 milionom sprzedawców. Ta masowa adopcja miałaby mieć miejsce już w nadchodzących miesiącach, prawdopodobnie zwiększając popyt na usługi spółki.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

paypal wolumen[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności