za
paypal wolumen

Paypal wchodzi w świat kryptowalut!

2020-10-21
Kryptowaluty
Binance Launchpool

Oprócz Bitcoina (BTC), który przekroczył dzisiaj poziom 12 000 dolarów, kryptowalutowa społeczność ma jeszcze jeden powód do zadowolenia. Wiodąca firma obsługująca cyfrowe płatności PayPal, dołączyła do rynku cyfrowych aktywów. Według środowego raportu Reuters, internetowy gigant płatniczy ogłosił plany uruchomienia nowej usługi, która umożliwi jego ogromnej bazie klientów zakup i sprzedaż cyfrowych walut, w tym Bitcoina.

PayPal umożliwi sprzedaż i kupno cyfrowych aktywów

Aby umożliwić świadczenie krypto usług w swojej sieci, Paypal nawiązał współpracę z Paxos Trust Company. Na początek spółka pozwoli na zakup i sprzedaż czterech cyfrowych walut, do których należą Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

W najbliższych tygodniach, klienci PayPal w Stanach Zjednoczonych będą mogli zakupić i sprzedać aktywa bezpośrednio z portfela platformy. Chociaż funkcja póki co będzie dostępna tylko w USA, firma w przyszłości chce rozszerzyć usługę na inne regiony oraz dodać ją do portfela Venmo.

PayPal chce zwiększyć adopcję kryptowalut na świecie

Paypal umożliwi też dokonywanie zakupów za pomocą kryptowalut. Usługa jest jednak przewidziana na przyszły rok i umożliwi użytkownikom dokonywanie zakupów u ponad 26 mln dostępnych w sieci firmy sprzedawców. Dzisiejsze ogłoszenie jest bardzo bycze i biorąc pod uwagę ogromną liczbę klientów PayPala, nowa usługa może znacząco zwiększyć adopcje kryptowalut na świecie.

PayPal może pochwalić się 340 milionami aktywnych klientów na całym świecie, a w II kwartale tego roku obsłużył transakcje o wartości 222 mld dolarów.

Według prezesa spółki Dana Schulmana, wejście w branżę jest częścią szerszego planu firmy, aby ułatwić powszechny dostęp do kryptowalut. Ponadto, ruch ten ma przygotować giganta finansowego na wprowadzenie innych cyfrowych walut m.in. tych emitowanych przez rządy, czyli CBDC.

“Współpracujemy z bankami centralnymi i myślimy o wszystkich formach walut cyfrowych i o tym, jaką rolę może w tym wszystkim odegrać PayPal”.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności