Bitcoin zbliża się do poziomu 57 000 USD! Dominacja BTC wzrasta podczas, gdy altcoiny stoją w miejscu

Bitcoin Kryptowaluty Kurs Bitcoin

Bitcoin poszybował najwyżej od pięciu miesięcy kontynuując trwające od ponad tygodnia zwyżki cenowe. Pierwsza kryptowaluta wzrosła do 57 000 USD […]

Bitcoin poszybował najwyżej od pięciu miesięcy kontynuując trwające od ponad tygodnia zwyżki cenowe. Pierwsza kryptowaluta wzrosła do 57 000 USD we wczesnych godzinach europejskich, osiągając najwyższy poziom od połowy maja. Bitcoin zbliża się 57 tys. USD

Pozytywny czas dla BTC

Obecnie za jednego bitcoina w momencie pisania tego artykułu musielibyśmy zapłacić 56 506, 23 USD. Cena BTC wzrosła o 13% w skali tygodnia odnotowując drugi z rzędu dwucyfrowy tygodniowy wzrost. Stale utrzymującą się odporność bitcoina na niedźwiedzie makro czynniki można przypisać m.in. zatwierdzeniem przez USA w tym miesiącu funduszu Volt Bitcoin Revolution ETF.

Pozytywne nastroje w BTC były częściowo napędzane oczekiwaniami potencjalnego zatwierdzenia w niedalekiej przyszłości Bitcoin ETF opartego na kontraktach futures. Inne czynniki przyczyniające się do tego wzrostu to ciągłe napływy od inwestorów instytucjonalnych i prezesa SEC Gary’ego Genslera, który powiedział Kongresowi, że agencja nie planuje zakazać kryptowaluty

– informuje giełda Coinbase Institutional w swoim cotygodniowym mailingu prasowym.

Kurs BTC USDKurs BTC/USD. Źródło: TradingView

Kapitalizacja rynkowa bitcoina ponownie znajduje się na poziomie ponad biliona dolarów, przewyższając tym samym kapitalizację rynkową Facebooka oraz Tesli! Co więcej, dominacja nad altcoinami osiągnęła dzisiaj 46%, ponieważ większość z nich nie doświadczyła skoków cenowych, jak w przypadku BTC.

Altcoiny zostają w tyle

W trakcie dynamicznych ruchów bitcoina w ostatnim czasie, większość alternatywnych monet mimo wszystko nie doświadczyła takiego stopnia zmienności na przełomie ostatnich dni. Ether podniósł się po korektach z ostatnich dni września, ale pozostał na poziomie około 3600 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin dalej utrzymuje taką cenę po nieudanej próbie skoku do góry.

Binance Coin, Solana, Polkadot, Cardano, Ripple i Avalanche odnotowały niewielkie straty w stosunku do dolara, podczas gdy DOGE, LUNA i UNI spadły jeszcze bardziej.

Porównując wyniki powyższych altcoinów w stosunku do BTC, ich sytuację można określić słowem stagnacja, co prowadzi do wspomnianego już wzrostu dominacji pierwszej kryptowaluty nad nimi. Niemniej jednak kapitalizacja rynkowa wszystkich zarejestrowanych kryptowalut obecnie wynosi 2 350 biliona dolarów.

Tagi
altcoiny bitcoin btc ether hossa kryptowaluty kurs bitcoina

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.