Teksas powinien łączyć wydobycie bitcoina z odnawialnymi źródłami energii – twierdzi Ted Cruz

Kryptowaluty Wiadomości

Senator Cruz przewiduje, że wydobycie bitcoinów w ciągu najbliższych pięciu lat zostanie wykorzystane do przechwytywania zmarnowanych źródeł energii i sieci […]

Senator Cruz przewiduje, że wydobycie bitcoinów w ciągu najbliższych pięciu lat zostanie wykorzystane do przechwytywania zmarnowanych źródeł energii i sieci energetycznej Teksasu .

Teksas odnawialne źródła energii

Dnia 8 października, senator w trakcie swojego przemówienia podczas szczytu Texas Blockchain zapewnił, że wydobycie bitcoinów może być wykorzystane do zarabiania na energii wytworzonej w wyniku wydobycia ropy i gazu, a nie do jej spalania. Swoje stwierdzenie podpierał słowami, że istnieje „ogromna szansa dla bitcoina […] na przechwytywanie gazu zamiast marnowania go’’. 

Według transmisji udostępnionej w mediach społecznościowych przeprowadzonej rozmowy, Cruz mówił, że połowa gazu ziemnego spalanego w kraju jest obecnie utylizowana w zachodnim Teksasie.

Jest marnowany, ponieważ nie ma sprzętu przesyłowego, który mógłby dostarczyć ten gaz ziemny tam, gdzie mógłby być wykorzystany w sposób, w jaki normalnie byłby używany gaz ziemny

– dodał.

Użyjcie tej mocy do kopania bitcoina. W ten sposób pomagasz środowisku, ponieważ zamiast spalać gaz ziemny, wykorzystujesz go do produktywnego użytku

– sugeruje polityk.

Cruz podkreślił zdolność wydobycia bitcoinów do odruchowej mobilizacji w odpowiedzi na wahania dostaw energii, stwierdzając, że energia może zostać natychmiast zwrócona do sieci w przypadku nagłej przerwy w dostawie prądu lub jej braku.

Spodziewam się, że za pięć lat nastąpi diametralnie inny scenariusz, w którym wydobycie bitcoina będzie odgrywać znaczącą rolę w budowaniu i wzmacnianiu odporności sieci energii

– dodał.

Cruz zauważył, że bitcoina można wykorzystać do przechwytywania niewykorzystanej energii na całym świecie, argumentując: „Jest wiele miejsc na Ziemi, w których jest naprawdę duży dostęp do słońca oraz wiatru, ale nie ma żadnych linii energetycznych i nie jest to ekonomicznie możliwe do wykorzystania tej energii.”

Piękno wydobywania bitcoinów polega na tym, że jeśli możesz połączyć się z Internetem, możesz wykorzystać tę energię i czerpać wartość z tych odnawialnych źródeł energii w sposób, który w przeciwnym razie byłby niemożliwy

Cruz nie jedyną osobą, która wierzy, że wydobycie bitcoinów może stanowić skuteczny sposób na przechwytywanie odnawialnej energii. Niedawno Salwador ogłosił swoje plany dotyczące projektu wydobycia bitcoina zasilanego energią odnawialną pochodzącą z… wulkanu.

Wydobycie BTC stało się już kluczową gałęzią przemysłu dla stanu Teksas po tym, jak Chiny nakazały górnikom zaprzestania kopania na terenie kraju.

Wielu minerów w następstwie tego zwróciło się do Teksasu ze względu na ekonomiczne i duże ilości źródeł energii odnawialnych. Wielu górników zaczęło poszukiwać również dostępu do niedrogiej zielonej energii elektrycznej w Kazachstanie, Norwegii i Kanadzie.

Tagi
bitcoin Blockchain kryptowaluty Odnawialne źródła energii ted cruz teksas

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.