”Bitcoin jest czymś więcej niż tylko zabezpieczeniem przed inflacją” – twierdzi Dawn Fitzpatrick

Bitcoin

Dawn Fitzpatrick – dyrektor finansowy Soros Fund Management – wypowiedziała się ostatnio na temat kryptowalut. Przedstawiła swoje powody, dla których […]

Dawn Fitzpatrick – dyrektor finansowy Soros Fund Management – wypowiedziała się ostatnio na temat kryptowalut. Przedstawiła swoje powody, dla których cyfrowe aktywa są dla niej interesujące. W przeciwieństwie do wypowiedzi sprzed kilku miesięcy, teraz stwierdziła, że bitcoin jest czymś więcej niż tylko zabezpieczeniem przed inflacją.

Fitzpatrick: Co sprawia, że kryptowaluty są interesujące

Fitzpatrick przedstawiła swoje przemyślenia w wywiadzie udzielonym Bloombergowi. Po wspomnieniu o niedawnym powrocie bitcoina do poziomu 50 tys. USD, zakwestionowała jedno ze swoich wcześniejszych założeń dotyczących kryptowalut:

Nie jestem pewna, czy bitcoin jest tutaj postrzegany tylko jako zabezpieczenie przed inflacją. Myślę, że wkroczył on już do głównego nurtu.

Następnie wspomniała o ponad 2 bilionach dolarów kapitalizacji kryptowalut i ponad 200 milionach użytkowników na całym świecie. Jej zdaniem jest to coś więcej niż tylko nowa klasa aktywów. Jest to także kwitnący przemysł i technologia.

Same monety są mniej interesujące niż przypadki użycia DeFi i podobne rzeczy.

Fundusz Sorosa posiada kryptowaluty

Fitzpatrick dodała, że Soros Fund Management posiada niektóre kryptowaluty – choć nie dużo. Firma zaczęła obracać bitcoinem dopiero kilka miesięcy temu, jednak przygląda się branży już od 2018 roku.

Przed kilkoma miesiącami stanowisko Fitzpatrick wobec pierwotnej kryptowaluty było zupełnie inne. Nazwała go „bardziej towarem niż walutą” i jako główny czynnik napędzający jego popyt przytoczyła deprecjację waluty fiat.

Czy Fitzpatrick może być zainteresowana altcoinami?

Chociaż Soros Fund Management potwierdził jedynie fakt handlu bitcoinem, komentarze Fitzpatrick mogą wskazywać na zainteresowanie również altcoinami. Obecnie bitcoin nie jest zbyt często wykorzystywany w sektorze zdecentralizowanych finansów. Rozwój smart kontraktów i wsparcie dla NFT jest głównie domeną sieci Ethereum.

Adopcja DeFi ma także miejsce wśród innych dużych instytucji. W czerwcu 2021 roku w Europie Środkowej, Północnej i Zachodniej, ponad 80% dużych instytucjonalnych krypto transakcji zostało wysłanych do protokołów DeFi.

Tagi
altcoiny bitcoin Fitzpatrick Fundusz sorosa inflacja Soros

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.