Kurs bitcoina ponownie przebił poziom 50 000 USD

Kurs Bitcoin

Kurs bitcoina ponownie przebił poziom 50 000 USD. Obecnie za 1 BTC na giełdach płaci się 50 210 USD. Spis […]

Kurs bitcoina ponownie przebił poziom 50 000 USD. Obecnie za 1 BTC na giełdach płaci się 50 210 USD.

Kurs bitcoina po 50 000 USD

Bitcoin kosztuje dziś 50 210 USD. To aż o 5,5 procent więcej niż wczoraj i 20 procent więcej niż 7 dni temu.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Ether (ETH) kosztuje obecnie 3 455 USD – to z kolei 3,3 procent więcej niż 24h temu i ok. 19 procent więcej niż tydzień wcześniej.

Z kolei binance coin notuje 5-procentowy skok ceny w skali 24 godzin i aż 30-procentowy w skali 7 dni. 1 BNB kosztuje aktualnie 443 USD.

Co mówią eksperci?

Analitycy zauważają, że powyższe jest bardzo dobrym sygnałem.

Michael van de Poppe już wcześniej sugerował, że ostatni kwartał roku będzie bardzo byczy. Teraz jego prognozy zdają się potwierdzać.

PlanB, analityk i twórca modelu wyceny BTC S2F, również sugeruje, że czeka nas dalsza hossa. Jego zdaniem pod koniec tego roku możemy zobaczyć na wykresie wartości zbliżone do 100 000 USD.

Z kolei Piotr Ostapowicz, polski youtuber z rynku kryptowalut, przypomniał kilka prognoz czołowych osób z rynku.

Także zwrócił uwagę na przebicie ważnego poziomu na wykresie:

Dlaczego bitcoin drożeje?

Dlaczego jednak BTC znów drożeje? Po pierwsze, okazało się (po raz kolejny), że straszenie chińskim banem jest tylko chwilowym FUD-em – prawdopodobnie metodą na wyrwanie bitcoinów z tzw. słabych rąk. Gdy inwestorzy, którzy wcześniej się wyprzedali, uspokoili się, postanowili chyba ponownie odkupić swoje kryptowaluty.

Do tego dochodzą fundamenty rynku: Salwador uznał BTC za środek płatniczy, zaś inne kraje regionu mogą pójść w tym samym kierunku. W tle mamy zaś coraz lepsze dane dot. sieci bitcoina. Szerzej pisaliśmy o tym dokładnie w tym miejscu.

bitcoin po 50 000 usd

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc cena btc kurs btc wykres ceny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.