Kurs bitcoina rośnie o prawie 2000 USD w skali doby

Bitcoin Kurs Bitcoin

Bitcoin zdołał zdrożeć o 2000 dolarów i to w niecały dzień. Czy oznacza to, że kryptowaluta podąży już teraz w […]

Bitcoin zdołał zdrożeć o 2000 dolarów i to w niecały dzień. Czy oznacza to, że kryptowaluta podąży już teraz w kierunku swojego ATH?

Bitcoin drożeje o 2000 dolarów

Po kolejnym spadku do okolic 41 000 dolarów, bitcoin zareagował już zgodnie z oczekiwaniami byków i zdrożał o aż 2000 dolarów w ciągu jednej doby. W momencie pisania artykułu kosztuje ok. 44 500 USD, co przekłada się na skok ceny o blisko 3 procent w skali 24 godzin.

Wcześniej główna kryptowaluta straciła na wartości około 4000 USD. Miało to miejsce po ostatnim – i zarazem kolejnym w historii kryptowalut – chińskim zakazie. Można jednak odnieść wrażenie, że inwestorzy nie obawiają się już konsekwencji działań Pekinu tak, jak miało to miejsce wcześniej.

PlanB, analityk z rynku BTC i twórca modelu S2F, wymienił nawet ostatnio szereg czynników, które mogą sprawić, że bitcoin wkrótce zdrożeje. Jego zdaniem są to m.in.:

  • zgoda SEC na utworzenie bitcoinowego ETF,
  • adopcja bitcoina ze strony krajów (Salwador),
  • adopcja na rynku dużych firm (Amazona, Google).

To, że najgorsze zdaje się być już za nami, także sugeruje analityk Michael van de Poppe. Przedstawił w swoim poście tabelkę, z której wynika, że historycznie wrzesień bywa jednym z najgorszych miesięcy na rynku cyfrowych aktywów. Ostatni kwartał stoi zaś pod znakiem zieleni i wzrostów.

Pozostaje także bardzo byczy w kwestii etheru.

Niedobór bitcoinów

To jednak nie koniec dobrych wieści. Według firmy analitycznej Santiment, podaż bitcoinów na giełdach spadła do najniższego poziomu od maja 2019 roku. Takie informacje zazwyczaj są bardzo byczym sygnałem. Inwestorzy wypłacają bowiem BTC z giełd, ponieważ nie mają zamiaru ich szybko sprzedawać. Santiment nazwał to „dobrym znakiem zmniejszającego się ryzyka wyprzedaży”. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

bitcoin kurs rośnie

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin bitcoin kurs rośnie bitcoiny btc cena btc kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.