Na giełdach znajduje się najmniej bitcoinów od maja 2019 roku

Bitcoin odpływy z giełd

Według firmy analitycznej Santiment, podaż bitcoina na giełdach spadła do najniższego poziomu od maja 2019 roku. Takie informacje zazwyczaj są […]

bitbay zonda

Według firmy analitycznej Santiment, podaż bitcoina na giełdach spadła do najniższego poziomu od maja 2019 roku. Takie informacje zazwyczaj są byczym sygnałem. Inwestorzy wypłacają bowiem BTC z giełd, ponieważ nie mają zamiaru ich wcale sprzedawać. Santiment nazwał to „dobrym znakiem zmniejszającego się ryzyka wyprzedaży”.

Cena bitcoina spadła w tym tygodniu w następstwie informacji z Chin i związanego z tym FUDu. Tym razem negatywne wiadomości nie spowodowały jednak ogromnego rozlewu krwi. Od poniedziałku BTC stracił zaledwie 2,4%, co oznacza, że staje się on coraz bardziej odporny na złe wieści.

Inwestorzy gotowi do zakupów

Santiment dodał również, że ilość stablecoinów na giełdach, a konkretnie USDT nie była tak wysoka od czerwca tego roku. Może to sugerować, że inwestorzy przygotowują się do zakupów. Według firmy analitycznej, na platformach handlowych znajduje się obecnie 17,6% całej podaży tethera.

Sentyment hodlerów został zauważony i wspomniany również przez Glassnode. Spółka wydała w poniedziałek raport, w którym stwierdziła, że aktywność on-chain dla bitcoina spada. Według niej aktywne podmioty on-chain znajdują się w „niedźwiedzim kanale”. W raporcie możemy przeczytać:

To dodaje wagi do argumentu, że rynek może być zdominowany przez HODLerów i traderów, z mniejszym udziałem nowszych uczestników i spekulantów detalicznych.

Niektóre z metryk mogą być jednak mylące. Dlaczego? Ponieważ giełdy przetwarzają coraz więcej transakcji za pomocą sieci Lightning Network (LN), której adopcja osiągnęła ostatnio nowe szczyty.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc giełdy kryptowaluty Odpływy Santiment

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.